Sestdiena, 22. Jūnijs, 2024
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” vedīs uz Svētes muižas pili

19.02.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina svētdien, 24.februārī, pulksten 10 piedalīties cikla “Tavas saknes tavā zemē” pārgājienā, kas dosies uz Jelgavas novada Svētes pagastu un ciemosies vairākos novada kultūrvēsturiskos un dabas objektos, tostarp pie ģimenes, kas atjauno Svētes muižas pili un tās apkārtni.

Pārgājiena cikla mērķis ir iepazīstināt ar stiprajām latviešu ģimenēm, kas uztur vēsturiskus objektus un attīsta uzņēmējdarbību laukos. Vienas dienas pārgājiens gides Inas Jurģes vadībā vedīs uz Jelgavas novadu maršrutā Jelgava—Svēte. Veicot 18 km kājām, dalībnieki varēs apskatīt Būriņu mežu, Garos kalnus, Svētes muižas pili, viesoties saimniecībā Svētes “Lejnieki” un atpūtas kompleksā “Līgotnes”.

Pirmais pieturas punkts šajā pārgājienā būs Svētes muižas pils, kuru kopš 2018.gada sākuma apsaimnieko Artūrs Blumfelds un Mārīte Bahromkina, kuri pārgājiena dalībniekiem pastāstīs par pils vēsturi un nākotnes plāniem muižas parka sakārtošanā un pils atjaunošanā. Līdz mūsdienām gan saglabājušās tikai muižas ēkas sienas, bet savulaik pils bija Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona grezna vasaras rezidence, kas celta 1774.gadā.

 

Tālāk pārgājiens vedīs uz bioloģisko saimniecību Svētes “Lejnieki”, kur kopš 2016.gada saimnieko mājražotāja Lelde Bāra. Lelde uzsākusi saimniecību no mazumiņa, ar mērķi soli pa solim paplašināties, lai kļūtu par stabilu bioloģisko produktu audzētāju un pārstrādātāju. Saimniece ievāc dažādu augu ziedus, lapas, pumpurus un augļus, kas tiek pārstrādāti, iegūstot bioloģiski sertificētas tējas. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja gan degustēt, gan iegādāties daudzveidīgo saimniecības produkciju.

Pārgājiens noslēgsies aktīvās atpūtas un sporta vietā “Līgotnes”, kur pārgājiena dalībnieki tiksies ar saimniekiem un pusdienās cienāsies ar uz ugunskura vārītu zupu.

Pārgājiena maršruts paredzēts 18 km garš, un tā ilgums plānots apmēram 7 stundas. Pārgājiena dalībniekiem nepieciešams laikapstākļiem un pastaigai dabā piemērots apģērbs, un ūdensnecaurlaidīgi apavi. Līdzi jāņem uzkodas un silts dzēriens termosā.

Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” norisināsies svētdien, 24.februārī, Jelgavā un Jelgavas novadā. Pulcēšanās pulksten 10 Jelgavas autoostā, Pasta ielā 26. Dalības maksa 9.00 EUR un satiksmes autobuss mājupceļā no Svētes uz Jelgavu 0.70 EUR. Pārgājienam iepriekš jāpiesakās pa tālruņiem 29916889, 63005447 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Pārgājiens “Tavas saknes tavā zemē” vedīs uz Svētes muižas pili

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!