Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Uz jauno grāmatu atvēršanas svētkiem aicina “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”

20.02.2019

“Varbūt vēlreiz iemīlēties...”, “Teātra bērni”, “Grēka un ienaida liesmās”, “Mana Rīga”, “No Raiņa līdz Čakam”, „Lāsts” – tās ir tikai dažas no jaunajām grāmatām, kuras savu debiju piedzīvos “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” no 1. līdz 3. martam Ķīpsalā. Izbaudi autoru priekšlasījumus un grāmatu atvēršanas svētkus!

Dzeja par mīlestību vienmēr ir aktuāla! Arī “Latvijas Grāmatu izstādē 2019’’ varēs baudīt mīlestības dzejas lasījumus – 1. martā plkst. 12.00 uz Lielās skatuves notiks Ineses Toras grāmatas “Varbūt vēlreiz iemīlēties...” atvēršanas svētki. Dzeju lasīs pati autore, fotogrāfe Mirdza Ankupa un izdziedās vokālā ansambļa „Stari” vadītāja Inese Nereta.

 

No lepno kurzemnieku pūra izstādes pirmajā dienā plkst. 13.00 izcels arī folkloras krājumu “Rucavas garamantas I”, ko sastādījusi Māra Vīksna. Izdevumā apkopoti divu jaunu rucavnieku folkloras vākumi 20. gs. 20. gados, folkloristu ekspedīciju materiāli un zinātniski pētījumi. Stundu vēlāk uz Lielās skatuves notiks Indara Kraģa grāmatas “Radošums un kritiskā domāšana” atvēršana. Savukārt Rakstnieku viesistabā plkst. 17.00 norisināsies grāmatas “Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?” atvēršanas svētki, kur sarunu vadīs grāmatas redaktors Guntars Godiņš.

 

Mazie lasītāji 1. martā plkst. 12.15 īpaši aicināti uz Jautro lasītavu, kur notiks ne tikai rakstnieces Zandas Radziņas jaunās grāmatas “Esi man vajadzīgs” atvēršanas svētki, bet arī literatūras stunda kopā ar cilvēcības skolotāju Loti.

 

Vēl 1. martā noteikti jāapmeklē Robina Bobina grāmatas “Zelta Guldenis” atklāšanas svētki. Jautrajā lasītavā plkst. 14.15 varēs satikt mazo Zelta cilvēciņu un grāmatas tulkotāju Klāvu Radziņu. Starp citu, visiem grāmatā uzzīmētajiem tēliem ir reāli prototipi – Vecrīgas ielās varat sastapt gan Guldeni, gan skursteņslauķi Klāvu, gan vijolnieka Daniela līgavu. Bet 104 gadus vecā Vecmāmiņa no pasakas reālajā dzīvē nu jau ir 106 gadus veca un ir īstena rīdziniece.

 

Otrajā izstādes dienā, 2. martā, plkst. 11.15 bērnus un vecākus uz pagalma spēļu spēlēšanu Jautrajā lasītavā aicina grāmatas “Pagalma mantojums” autore Liene Lasmane. Paslēpes, Sālsstabi, Cietumiņi, Kazaki pret laupītājiem, Nazīši... šajā burvīgajā grāmatā ir apkopotas 32 populārākās āra rotaļas, kuras bērni vēl pirms padsmit gadiem ar lielu prieku mēdza spēlēt māju pagalmos, sporta laukumos, mežā, pie jūras vai citviet.

 

Žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma pazīstama ne tikai ar saviem kriminālromāniem, bet arī ar grāmatām par spilgtām teātra un kino mākslas personībām. Jaunajā grāmatā “Teātra bērni” ir 27 personību portretējumi, kuros var ielūkoties visai drosmīgās atklāsmēs par to, kāda nozīme teātrim ir bijusi bērnībā un joprojām ir vai arī – tieši pretēji – vairs nav pieaugušā cilvēka patstāvīgajās gaitās. Grāmatas atvēršanas svētki notiks 2. martā plkst. 12.00 uz Lielās skatuves.

 

Kuru latviešu rakstnieci apdraudēja traktors? Kā Čaks savā simtgadē neļāva Valdim Rūmniekam atvērt diplomātu? Kāpēc Rakstnieku savienībā ieradās policijas specvienība? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī draiskulīgus un nopietnus stāstus par 20. gadsimta pēdējo 20 gadu un 21. gadsimta pirmo 18 gadu kultūras personībām savā autobiogrāfijas otrajā grāmatā “No Raiņa līdz Čakam” piedāvā pazīstamais rakstnieks Valdis Rūmnieks. Uz Lielās skatuves autors viesosies 2. martā plkst. 13.00.

 

Kā runāt par vēsturi? – uz šo jautājumu atbildes meklēs vēsturnieks Uldis Neiburgs, režisors Normunds Pucis un publicists Otto Ozols. Viņi 2. martā plkst. 14.00 uz Lielās skatuves prezentēs Ulda Neiburga jaunāko grāmatu “Grēka un ienaida liesmās”, kas veltīta pretrunīgiem stāstiem par Otro pasaules karu Latvijā.

 

Vēl 2. martā plkst 15.00 notiks Daces Judinas romāna „Lāsts” atvēršanas svētki “Būs tā, kā Liktenis lems? Lielais pelēkais mūsos un apkārt...”. Sarunā piedalīsies romāna autore Dace Judina, literatūrzinātniece un izdevēja Evija Veide, klīniskā psiholoģe Ilze Veitnere un Rīgas kultūrvēstures entuziasts Valdis Gavars. Tai pat laikā Rakstnieku viesistabā notiks Ivetas Rēdlihas romāna “Vēl viena dziļa ieelpa” atvēršanas svētki. Pasākumā muzicēs Artūrs Pavlovskis (hangs).

 

3. martā plkst. 11.00 uz tikšanos aicina bijusī ilggadējā Rīgas Enerģētikas aģentūras direktore Maija Rubīna, kura uz Lielās skatuves prezentēs savu jaunāko grāmatu “Mana Rīga”. Autore ļauj ielūkoties varas gaiteņu iekšpusē – grāmatā paver skatu arī uz to, kā Rīgas domē darbojas partija “Saskaņa”.

 

Svētdienas pašā viducī – plkst. 12.00 uz Lielās  skatuves LU Akadēmiskais apgāds ielūdz uz  tikšanos ar grāmatas “100 izcili Latvijas aktieri” sastādītāju, teātra kritiķi un LU profesori Silviju Radzobi. Detalizētu izstādes programmu skatīt: www.bt1.lv/lbf/visit.php#events

 

„Latvijas Grāmatu izstādi” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Grāmatizdevēju asociāciju. Vairāk: www.bt1.lv/lbf


Vienlaikus Ķīpsalā notiks arī izglītības izstāde “Skola 2019”, kas piedāvā visaptverošu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Vairāk: www.bt1.lv/skola

 

Sekojiet jaunumiem arī sociālajā tīklā Facebook: www.facebook.com/gramatuizstade

 

Darbalaiks:
1.–2. marts 10.00–18.00
3. marts 10.00–17.00

Biļetes cena: 2 EUR
Pensionāriem un invalīdiem, uzrādot apliecības, ieeja ir bez maksas.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja izstādē ir bez maksas.

Ar izstādes “Skola 2019” biļeti ieeja “Latvijas Grāmatu izstādē 2019” – bez maksas!

 

Autostāvvieta – 4 EUR

 

Papildu informācija:

Aiga Kupre-Vociša, BT 1 Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr.: +371 26591588, e-pasts: aiga.vocisa@bt1.lv

 

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore

Tālr.: +371 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

 

Komentārs par rakstu: Uz jauno grāmatu atvēršanas svētkiem aicina “Latvijas Grāmatu izstāde 2019”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!