Otrdiena, 4. Oktobris, 2022
Modra, Francis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Aicina ekskursijā iepazīt slavenos mīlas stāstus Jelgavas novada muižās

01.03.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 9.martā, piedalīties ekskursijā ar autobusu “Ar mīlestības pinekļiem” pa Jelgavas novada muižām un viesoties Kroņvircavas, Lielplatones, Vilces, Abgunstes muižās un Elejas Tējas namiņā.

Ekskursija, gides Inas Jurģes vadībā, pavasarīgās noskaņās būs veltīta sievietēm, kas reiz dzīvojušas Jelgavas novada muižās un atstājušas nozīmīgas pēdas mūsu kultūrvēsturē.

Ekskursijas laikā dalībnieki viesosies Kroņvircavas muižas pārvaldnieka mājā, kas celta 18.gadsimta otrajā pusē pēc arhitekta Severīna Jensena projekta. Šeit saimnieko entuziastiskā Zommeru ģimene, kas pastāstīs par iecerēm sakārtot muižu un vērt durvis zinātkārajiem ekskursantiem. Šī būs muižas pirmā iepazīšanās ekskursija ar iespēju apskatīt muižas pagrabu, sienas gleznojumus, senās grīdas, kā arī iepazīt sievietes, kas šeit mitušas.

Dažādas leģendas un nostāstus par augstdzimušajām sievietēm varēs uzzināt arī viesojoties Lielplatones muižā, kas 19.gs. piederēja baronu Hānu dzimtai. Ekskursijas laikā varēs apskatīt parku, atjaunoto veļas māju – Vešūzi un citus ievērības cienīgus objektus muižas kompleksā, kam katrs ir savu stāsts.

 

Kaut arī no 19.gs. sākumā celtās Elejas muižas pils saglabājušās vien drupas, muižas parkā cēli stāv atjaunotais Tējas namiņš, kur ar stāstu gan par slaveno Mēdemu dzimtu, gan tējas noslēpumiem iepazīstinās parka gide stila tērpā. Tāpat Elejas muižas parks šobrīd piedzīvo vērienīgus labiekārtošanas darbus – atjaunotas vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim, izveidoti apmeklētājiem interesanti interaktīvi objekti. Elejā ekskursanti varēs dzirdēt kādu slavenu mīlas stāstu, baudīt pusdienas un piedalīties tējas ceremonijā.

Tālāk ceļš vedīs uz vēl kādu Mēdemu dzimtas namu – teiksmaino Vilces muižu, kur šobrīd atrodas pamatskola un tūrisma informācijas punkts. Būs iespēja izstaigāt muižas telpas, iepazīt muižas vēsturi, kā arī uzzināt par īpašajām sievietēm Vilces pusē.

Ekskursija noslēgsies radošajā Abgunstes muižā, kur starp karaliski laiskajiem kaķiem top keramikas māksla, notiek dažādi pasākumi un Avotnieku ģimene laipni uzņem nakšņotājus un gardēžus.

Ekskursija ar autobusu “Ar mīlestības pinekļiem” sāksies sestdien, 9.martā, pulksten 10 no stāvlaukuma Jāņa Čakstes bulvārī. Atgriešanās Jelgavā plānota ap pulksten 18.  Dalības maksa 27.00 EUR pieaugušajiem, 26.00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem (iekļauts autobuss, gidu pakalpojumi, viesošanās objektos, pusdienas). Vietu skaits autobusā ierobežots, tāpēc iepriekš jāpiesakās pa tālruni 29916889 vai e-pastu inajurge@inbox.lv. Plašāka informācija www.visit.jelgava.lv.

 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

 

Komentārs par rakstu: Aicina ekskursijā iepazīt slavenos mīlas stāstus Jelgavas novada muižās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!