Otrdiena, 4. Oktobris, 2022
Modra, Francis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Atsākušies regulāri laivu braucieni pa Jelgavas puses upēm

05.04.2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina izmantot iespēju nedēļas nogalēs doties regulāros laivu braucienos ar ekskursijām pa mierīgajām, bet pārsteigumiem pilnajām upēm Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā – Lielupi, Driksu, Svēti, Iecavu un Misu.

Regulāri laivu braucieni notiek piektdienu vakaros, sestdienās un svētdienās četros maršrutos: apkārt Jelgavas pilij un Pasta salai; pa Svēti no Jēkabniekiem līdz Svētes pilij; Misas upē no Dalbes līdz Ozolniekiem un no Ozolnieku skolas līdz Jelgavai. Laivu braucienus jau vairākus gadus piedāvā Ozolaivas.lv, kas nodrošina pilnu laivošanas servisu – laivu nomu, maršruta vadīšanu, ekskursijas upju krastos un dalībnieku personīgā transporta loģistiku (autovadītāju nogādi no laivošanas beigu vietas uz laivu brauciena sākumpunktu).

 

Piektdienu vakaros ar izgaismotām laivām, kuru bortos spīd dekoratīvas gaismiņas, iespēja doties vakara laivu braucienā apkārt Jelgavas pilij un Pasta salai. Maršruts vedīs no Tējas namiņa uz Pilssalas skatu torni palienu pļavās, kur saulrietā varēs vērot savvaļas zirgus un pilsētas panorāmu. Iestājoties krēslai, pa Pils kanālu laivotāji atgriezīsies Jelgavā un brauks gar izgaismotajiem ūdenskritumiem Driksas upē (no maija). Maršrutā iekļauts arī dīķis pie Jelgavas cietuma, izgaismotais Dzelzceļa tilts pār Lielupi, Pasta sala līdz Lielupes tiltam, ar noslēgumu pie Tējas namiņa. Laivu brauciena kopējais ilgums līdz 3 stundām.

Sestdienās un svētdienās iespēja doties laivu braucienā no Jēkabniekiem līdz Svētes pilij pa Svētes upi, kur sagaida šauras straujteces niedru labirintos un jautri nobraucieni pa bebru veidotiem aizsprostiem. Laivu brauciena  noslēgums pie Svētes pils, kuras saimniece cienās ar pusdienu maltīti, bet saimnieks vedīs ekskursijā apkārt Svētes pilij. Laivu brauciena kopējais ilgums ap 5 stundām.

 

Svētdienās iespēja doties arī laivu braucienā no Dalbes līdz Ozolniekiem pa Misas upi. Maršruta laikā atpūtas pauze un ekskursija kaziņu fermā “Līcīši” ar kazas piena un trīs šķirņu sieru degustāciju. Turpinot laivu braucienu varēs apskatīt Silgraužu skansti – Napoleona laika (1812.g.) nocietinājumu pie Misas ietekas Iecavā. Laivu brauciena noslēgums Ozolniekos “Lejupēs”, pirms tilta pār Iecavu. Laivu brauciena kopējais ilgums līdz 7 stundām.

Savukārt svētdienu vakaros iespēja doties romantiskā saulrieta braucienā no Ozolnieku skolas uz Jelgavu. Brauciens sāksies netālu no Ozolnieku skolas divas stundas pirms saulrieta. Maršruta laikā Iecavas ieteka Lielupē, Pilssalas tālākais punkts,  Pilssalas skatu tornis un savvaļas zirgi. Tālāk maršruts vedīs uz izgaismoto Jelgavu ar laivu brauciena noslēgumu pie Tējas namiņa. Laivu brauciena kopējais ilgums līdz 4 stundām.

 

Laivu braucieni notiek trīsvietīgās kanoe laivās, kas piemērotas trīs personām vai ģimenei ar diviem bērniem ar kopējo svaru līdz 210 kg. Komplektā ar laivu ir airi un drošības veste katram ekipažās dalībniekam. Bērniem līdz 9 gadu vecumam tiek nodrošinātas mazāka izmēra vestes. Piedalīties laivu braucienos var jebkurš interesents, taču vismaz vienam no laivas ekipāžas jābūt pilngadīgam.

Laivu braucieniem iepriekš jāpiesakās pa tālruni 23202900 vai e-pastu info@ozolaivas.lv. Organizēto braucienu dalības maksa laivas ekipāžai 25 līdz 35 EUR ar iekļautām krasta ekskursijām  un pusdienu pauzēm, kā arī ugunskuru atpūtas vietā. Dalībai laivu braucienā nepieciešams laikapstākļiem un atpūtā dabā piemērots apģērbs un apavi, kā arī rezerves apģērbs un apavi. Līdzi jāņem uzkodas un dzeramais ūdens.

 

Informāciju sagatavoja Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Komentārs par rakstu: Atsākušies regulāri laivu braucieni pa Jelgavas puses upēm

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!