Otrdiena, 4. Oktobris, 2022
Modra, Francis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lieldienu svētki Turaidas muzejrezervātā

15.04.2019

Otrajās Lieldienās, 22. aprīlī. plkst. 14.30 Turaidas muzejrezervāts aicina izšūpoties muižas jaunajās skaistajās šūpolēs un izdzīvot Lieldienu senās tradīcijas  kopā ar Siguldas folkloras kopu “Senleja”.

Šogad Lieldienu laikā tiks iešūpotas muižas šūpoles, kuru atslēgšanas rituālā ikviens aicināts piedalīties, rotājot tās ar lentām, krāsainiem dzīpariem vai plaucētiem bērzu zariņiem, kurus mājās paši kopīgi aicināti sagatavot, gaidot Lieldienu svētkus. Katram vēlams ņemt līdzi arī krāsotu olu, ko dot puišiem par šūpošanu vai ar ko piedalīties olu kaujās un ripināšanas sacensībās.

Svētkos ar dziesmām un rotaļām tiks daudzināta saule, notiks olu krāsošanas darbnīcas, pēc senajām līvu tradīcijām saukti putni, kā arī spēlētas dažādas tautas spēles. Neiztrūks danči un rotaļas, kā arī veco podu sišana un nelaimju sapīšana, kuru simboliskā nozīme - nelāgo domu aizraidīšana.

 

Lieldienas ir gadskārtu ieražu svētki, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, kuros ar rituālām darbībām rosina zemes atmodu un auglību, veicinot labu ražu, veselību, prieku un veiksmīgu vasaras darbu cēlienu. Gadsimtu garumā Lieldienu tautas tradīcijas savijušās ar kristīgajām tradīcijām, kas savstarpēji papildinot viena otru, tiek pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Lieldienu brīvdienās no 19. līdz 22. aprīlim muzejrezervātā būs atvērtas ne tikai pils ekspozīcijas, bet arī Turaidas baznīca, kur būs apskatāma ekspozīcija „Turaidas baznīcas un draudzes vēsture” un smilšu kino “Turaidas Roze”, savā darbnīcā muižas stallī darbosies mākslinieks Elmārs Gaigalnieks un Apmeklētāju centra pagrabiņā  būs atvērta arī kafejnīca 'Mr.Biskvīts".

Anda Skuja
Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Tālr. 26572142
www.turaida-muzejs.lv

 

Komentārs par rakstu: Lieldienu svētki Turaidas muzejrezervātā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!