Otrdiena, 4. Oktobris, 2022
Modra, Francis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tērvetes tauriņu mājas 2019.gada sezonas atklāšana

18.04.2019

Jau šajās Lieldienās, sākot no 19.aprīļa, aizsāksies ceturtā Tērvetes tauriņu mājas sezona! Arī šogad ir sagaidāms īpaši liels tauriņu skaits katru dienu un jaunums – dzīvu rāpuļu un abinieku ekspozīcija.  Savukārt Lieldienās sastapsim piemīlīgus trusīšus un raibus cālēnus!

Dabas draugus sagaidīs skaists krāsu un sajūtu notikums, kas pulcēs vairākus simtus eksotisko tropu tauriņu! Parasti tie ir 300 – 400 kopskaitā un līdz pat 20 dažādam sugām! Dabā tauriņi savstarpēji bieži nesastopas, jo tie tiek sagādāti no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropu valstīm, speciālām tauriņu audzētavām jeb tauriņu fermām.

Gadu laikā Tērvetes tauriņu mājā par populārākajiem tauriņiem ir kļuvuši Zilais morfīds un Atlasa Gigantiskais tauriņš! Zilais morfīds ir atceļojis no skaistās un siltās Kostarikas Dienvidamerikā, bet Atlasa Gigantiskais tauriņš ir atceļojis no krāsainās Indijas. Zilā morfīda tauriņa metāliskā krāsa pārsteidz un apbur katru apmeklētāju! Tā spārnu izmērs ir 10-15 cm plašs, un interesantais, un vieglais lidošanas stils uzrunā ikvienu! Atlasa Gigantiskais tauriņš ir iespaidīgs ar savu spārnu plētumu no 24-32 cm! Tas ir lielākais naktstauriņš, un tā dzīves ilgums ir tikai 10 dienas! Kāpēc tikai 10 dienas? Tauriņam nav mutes, līdz ar to ir jāiztiek ar to enerģiju, ko ir uzņēmis kāpurs kāpura stadijā. Tā galvenais uzdevums ir atrast otru pusīti un vairoties. Šo tauriņu katru dienu nevar satikt, jo ja parasti tauriņi no kūniņas izšķiļas Tērvetes tauriņu mājā 7-14 dienu laikā, tad Atlasa Gigantiskais tauriņš to var izdarīt šodien, rīt vai pēc pusgada. Parasti tauriņu dzīves ilgums tikai ir 10 – 30 dienām!

 

Jaunajā ekspozīcijas telpā ir sastopami dažādi rāpuļi –  Hameleoni, Zaļā iguāna no tropiem, Pērļu ķirzaka no kalnainās Spāniju kalnienes, Leopard gekons, ribtritoni un citi! Iespēja pašiem pirmajiem apmeklētājiem brīvdienās, speciālistu uzraudzībā iejusties dzīvnieku barotāju lomā un palīdzēt pabarot jaunos Tērvetes kustoņus. Zaļā iguāna ir izmērā 1 m un tās dzīves ilgums ir līdz pat 20 gadiem! Tā ir atceļojusi no tālās Dienvidamerikas, bet jūtas ļoti labi pielāgotāja Tērvetes tauriņu mājas ekspozīcijas zālē. Zaļā iguāna ir veģetāriete, pārtiekot no dažādiem salātiem, augļiem un  ogām. Pārējie ekspozīcijas dalībnieki pārtiek no dažādiem kukaiņiem.

 

Tērvetes tauriņu māja atrodas LVM dabas parka Tērvete lielajā auto stāvlaukumā un ir atvērta darba dienā no plkst. 10:00-17:00, bet brīvdienās un svētku dienās no plkst. 10:00-18:00! Tauriņi ir aktīvākie tieši dienas pirmajā pusē, līdz ar to vienmēr iesakām rīta pusē apmeklēt Tērvetes tauriņu māju un tad doties baudīt LVM dabas parka Tērvete pasakaino mežu! Tērvetes tauriņu mājas ieejas biļete  ir derīga visu apmeklējuma dienu!

Gaidīsim ciemos Tērvetes tauriņu mājā!

 

Tērvetes sils, Tērvete, Tērvetes n., LV-3730

Tālr.  26622444, 29353571; tervetestaurini@gmail.com

www.tervetestaurini.lv

www.facebook.com/tervetestaurini 

Informāciju sagatavoja Tērvetes tauriņi aktīvists Artis Treimanis

 

Komentārs par rakstu: Tērvetes tauriņu mājas 2019.gada sezonas atklāšana

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!