Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Slīteres Ceļotāju un Mājas kafejnīcu dienas / Šlītõr Riekmīed ja Kuodkaffõkuodād pǟvad

30.04.2019

2019. gada 1. un 2. jūnijā

Slīteres Nacionālajā parkā svinēt Ceļotāju dienas jau desmito gadu aicina Dundagas novada pašvaldība un Dabas aizsardzības pārvalde. 1. un 2. jūnijā Kurzemē vienīgā nacionālā parka unikālo vidi palīdzēs iepazīt dabas un novada pētnieki. Pa Slīteres Nacionālo parku garākos un īsākos pārgājienos varēs doties ikviens veselīgas vides cienītājs, zinātkārs dabas draugs, ģimenes ar bērniem un visi citi.

Pa ikdienā mazāk zināmām takām dažādos dabas izpētes maršrutos vedīs ne vien Latvijas dabas pētnieki, bet arī Slīteres puses vietējie cilvēki, kam ikviena meža taciņa un purva ieloks pazīstams kopš bērnības. Pitragupes, Vecročupes, Vecmājupes un Dieviņezera krasti, Zartapu grava un Vīdales vecais karjers, kāpu meži no Mazirbes līdz Pitragam un Šlīteres Zilo kalnu krauja atklās savus rūpīgi slēptos dabas retumus visiem, kas atbrauks uz Slīteres siliem vasaras pirmajās dienās. Dabas izglītības centrā pie Šlīteres bākas kompleksa varēs iesaistīties dabas izziņas darbnīcās un gida vadībā doties pa Šlīteres dabas taku. Slīteres Ceļotāju dienu desmitās gadskārtas programmu tradicionāli kuplinās arī līvu kultūrvēstures izziņas pārgājieni un izbraucieni ar laivām pa jūru un uz Kolkas bāku, kā arī velobraucieni Dundagas un Kolkas apkaimē.

 

Šoreiz Ceļotāju dienu aktivitātes savīsies kopā ar vietējā kulinārā mantojuma baudīšanas iespējām! Latvijā pirmās Mājas kafejnīcu dienas ar autentisku ēdienu klāstu vairākos desmitos mājsaimniecību sākot no Valpenes, Dundagā, Šlīterē, Mazirbē, Košragā, Pitragā, Kolkā, Melnsilā, līdz pat Ģipkai, veldzēs gan izsalkušus dabas apceļotājus, gan garšu piedzīvojumu meklētājus. Daudzveidīgs ēdienu un dzērienu piedāvājums no vietējiem produktiem, arī īpaši stāsti un amata prasmju demonstrējumi, iecienīto vietējo ēdienu meistarstiķi un no vecmāmiņu un muižas laika pūralādēm izceltu recepšu lietā likšana - kā dārza svētki, kur ikviens ceļotājs aicināts piedalīties un baudīt ēdienu daudzveidību.

 

Slīteres Nacionālais parks ir ap 16 tūkstošu ha liela teritorija: no Šlīteres Zilajiem kalniem un Šlīteres bākas dienvidos, līdz Kolkasragam ziemeļos. Zilo kalnu pakājes meža masīvs, kas valsts aizsardzībā tika ņemts jau 1923. gadā, tagad dabas daudzveidības ziņā ir viena no bagātākajām teritorijām Ziemeļeiropā. Neskartā daba un lībiešu seno zvejniekciemu virkne gar jūru, kā arī padomju laika militārās pagātnes ievilktās rētas vidē un cilvēku atmiņās Slīteres Nacionālo parku padara par Eiropas mēroga unikālu dārgumu.

Slīteres Ceļotāju dienu pārgājieni dabā šogad veltīti Eiropas dabas un nacionālo parku dienas.

Slīteres Ceļotāju dienu galvenie rīkotāji un atbalstītāji: Dabas aizsardzības pārvalde, Dundagas novada pašvaldība, biedrība Zaļā doma, biedrība Ziemeļkurzemes biznesa asociācija.

 

Brouc šourp un pasrouges no Šlīters bāk uz Sāmsāl pus! Saoušes, kā Undžavs čokšņes visād radeb čum un mudž! Paost mežlok smārd un apmet kād bōgan pa Šlīters vece pusmuiž!

 

 

Andra Ratkeviča,

Dabas aizsardzības pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas dabas izglītības centra “Slītere” speciāliste,

tel. 28385025

andra.ratkevica@daba.gov.lv

www.daba.gov.lv

Ance Remesa,

Dundagas novada

Tūrisma informācijas

centra tūrisma organizatore,

tel. 29444395, 63232293

tic@dundaga.lv

Komentārs par rakstu: Slīteres Ceļotāju un Mājas kafejnīcu dienas / Šlītõr Riekmīed ja Kuodkaffõkuodād pǟvad

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!