Sestdiena, 2. Decembris, 2023
Sniedze, Meta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vasara Jelgavā – aktīvā tūrisma sezona ir klāt

07.05.2019

Jau tradicionāli maija sākumā ar dažādām aktivitātēm un pasākumiem Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā sākas vasaras tūrisma sezona, piedāvājot izzināt tūrisma objektu jaunumus un piedalīties izzinošās aktivitātēs.

Sākoties vasaras sezonai, Jelgavas reģionālais tūrisma centrs sestdien, 11.maijā, aicina piedalīties orientēšanās spēlē “Jelgavas vasaras rēbuss” un dodoties garākā pastaigā pa pilsētu, pildot izzinošus uzdevumus un pilsētu ieraudzīt no jauna skatu punkta. Orientēšanās spēles sākums Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, kur varēs saņemt uzdevumu lapas un spēles noteikumus. Līdzi spēles dalībniekiem nepieciešams rakstāmrīks un telefons ar iespēju fotografēt un pieslēgties Wi-Fi. Piedalīties orientēšanās spēlē var jebkurā laikā no plkst.10 līdz 20.00.

 

Jelgava ir bagāta ar skulptūrām, strūklakām, piemiņas zīmēm, kurām ir gan augsta mākslinieciskā vērtība, gan arī interesanti stāsti. Tāpēc izveidots jauns maršruts pilsētas iepazīšanai “Jelgava – skulptūru pilsēta”, kurā var doties ar kājām vai velosipēdu. Skulptūru maršruta garums ir 15 km un to iespējams veikt 2 līdz 3 stundu laikā, tā karti saņemot Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā vai lejupielādēt visit.jelgava.lv.

Šajā dienā iespēja doties arī Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja organizētā industriālajā pārgājienā „No lokomotīvju depo līdz agresīvajai vārnai”. Pārgājiena dalībnieki varēs iepazīt Jelgavas bijušo lokomotīvju depo, vēsturisko spēkratu kolekciju “Anru” motors Jelgavas tipveida arhitektūru, Ģintermuižas slimnīcu, kā arī citus objektus. Pārgājiena maršruts plānots 14 kilometru garumā un tas būs ne tikai vizuāli interesants, bet arī papildināts ar stāstiem par dzelzceļu. Pulcēšanās pārgājienam no plkst. 10.30 Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, Stacijas ielā 3. Dalības maksa pārgājienā ir 5 EUR pieaugušajiem, 3,50 EUR bērniem un ziedojums “Anru” motors.

 

Jaunumi tūrisma objektos

Tūristu iecienītākajos Jelgavas objektos šajā sezonā būtiski jaunumi. Tā, piemēram, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja ēkā – Academia Petrina pirmo reizi būs iespēja uzkāpt tornī un iziet uz tā balkona un vērot apkārtnes panorāmu. Kā arī muzejā ir jaunas, virtuālas ekspozīcijas ar 3D brillēm: “Zemgales tautastērps un tā valkāšanas tradīcijas” un “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem”. Muzejs apmeklētājus gaidīs no plkst.11 līdz 18. Ieejas maksa Academia Petrina tornī – 1.00 EUR. Jāpiemin, ka pirmskolas vecuma bērniem tornis nebūs pieejams, bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem varēs torni apmeklēt tikai vecāku vai pilnvarotās personas pavadībā.

Savukārt Jelgavas pils Muzejs vērs durvis pēc telpu atjaunošanas un tajā būs apskatāma Latvijas Valsts vēstures arhīva veidota izstāde “No hercoga Gotharda līdz hercogam Jēkabam”. Šajā dienā Jelgavas pils un muzejs apmeklētājus gaidīs no plkst.10 līdz 18 un ieeja būs bez maksas, bet vasaras sezonas laikā ieejas maksa pilī ir 2 EUR pieaugušajiem, 1 EUR skolēniem.

 

Aktīvo sezonu atsāks arī lielāka daļa kuģīšu, kas kursē Lielupē un Driksā vasarā un tie būs sagatavojuši  īpašus piedāvājumus – kuģis “Mītava” piedāvās izbraucienus grupām, koka motorlaiva “Pia” – izbraucienus apkārt Pasta salai par īpašu cenu, motorjahta “Carpe Diem”– izbraucienus noteiktos laikos 12.00, 15.00 un 18.00 apkārt Pilssalai un Pasta salai, kā arī piedāvās izmēģināt lielos SUP dēļus uz kura vienlaicīgi var braukt sešas personas. Savukārt kuģi “Dezija” un “Moana”, kas jau atklājuši sezonas braucienus,  piedāvās kuģu taksometra pakalpojumus, vedot pasažierus uz skatu torni Pils salā.

Savukārt Ozolnieku novadā aktīvā vasaras sezona tiks sākta ar laivu braucienu kopā ar ozolaivas.lv, kas aicina doties baudīt Vircavas upi, Lielupi un Iecavu maršrutā “Viesu Līči” – Jelgava – Ozolnieki. Brauciena garums 13,5 km. Brauciena laikā apstāšanās un ekskursija Jelgavas pilī, kā arī savvaļas zirgu un skatu torņa Pils salā apskate. Laivu brauciens noslēgsies bijušā māla karjera dīķos aiz Ozolnieku skolas. Laivu brauciena sākums plkst.11 pie kafejnīcas “Zemnieka cienasts”, Jelgavas novadā. Dalības maksa laivas ekipāžai 28,00 EUR, ar savu laivu – 5,00 EUR. Pieteikšanās pa tālruni 23202900 vai e-pastu info@ozolaivas.lv.

Jelgavas novadā vasaras sezonas sākumu ieskandinās Lielvircavas muižā ar “Muižas balli 19.gadsimta stilā”. Balles laikā dejas “Muižas kvartets” pavadījumā, seno deju grupas “Magnolia” 19.gs. deju paraugdemostrējumi. Tāpat būs iespēja izklaidēties kāršu salonā, darināt ziedu rotas un grāmatzīmes, kā arī nofotografēties muižas foto istabā. Balles sākums ar polonēzi plkst.19.00. Ieeja bez maksas. Muižai atbilstošs balles tērps.

 

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

 “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

 

 

Komentārs par rakstu: Vasara Jelgavā – aktīvā tūrisma sezona ir klāt

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!