Pirmdiena, 4. Decembris, 2023
Baiba, Barba, Barbara
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jelgavas pilsētas svētkos tūrisma centrs aicina doties divās ekskursijās

22.05.2019

No 24. līdz 26.maijam Jelgavā ar plašu kultūras un izklaides programmu tiks svinēti pilsētas svētki, kuru laikā Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) pilsētas viesus un jelgavniekus aicina doties divās tematiskās, bezmaksas ekskursijās, kas īpaši veltītas pilsētas kultūrvēsturei.

Sestdien, 25.maijā, pulksten 11.00 interesenti aicināti doties veloekskursijā-ekspedīcijā “Jēkaba kanālu meklējot” un noskaidrot vēsturiskā Jēkaba kanāla atrašanās vietu. Jēkaba kanāls Mītavā tika izveidots 17.gadsimta beigās un pēc senajiem pilsētas plāniem un vēsturiskajiem foto labi zināma tā atrašanās vieta. Veloekskursanti, gides Inas Jurģes vadībā, dosies izzināt interesantākos stāstus par kanāla vēsturi un dzīvi kanāla malā. Vēsturiski kanāls šķērsojis arī slimnīcas „Ģintermuiža” teritoriju, kuras vēstures ekspozīciju veloekskursijas dalībnieki arī varēs apskatīt ekspedīcijas laikā.

Ekskursijas maršruta garums plānots līdz 8 km un tās ilgums aptuveni 2,5 stundas. Lai piedalītos veloekskursijā, līdzi jābūt velosipēdam tehniski labā stāvoklī, laikapstākļiem piemērotam apģērbam, apaviem, dzeramajam ūdenim. Sākums no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa. Pieteikšanās pa tel. 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Savukārt svētdien, 26.maijā, pulksten 11.00 notiks ekskursija kājāmgājējiem “Barons un Jelgava”. Ekskursijā, gides Signes Lūsiņas vadībā, varēs uzzināt, kāda saistība Dainu tēvam Krišjānim Baronam ar Jelgavu, kur viņš dzīvojis un mācījies, kādi bija viņa ikdienas paradumi. Tāpat varēs uzzināt par Barona ģimeni, draugiem un studiju biedriem. Neizpaliks arī viesošanās Jelgavas pilsētas bibliotēkas Barona zālē un Dainu skapja “atvēršana”, klausoties tautasdziesmas, kuras Krišjānis Barons pierakstījis tieši Jelgavas pusē. Visam pa vidu arī mīklas, anekdotes un latviešu tautas ticējumi aizraujošai pilsētas iepazīšanai. Ekskursijas sākums pie skulptūras-strūklakas “Jelgavas students” J. Čakstes bulvārī, ilgums 2 stundas. Pieteikšanās pa tel. 28677630 vai e-pastu signe.lusina@inbox.lv.

Dalība abās ekskursijās pilsētas svētku laikā ir bez maksas. Dalībnieki aicināti iepriekš pieteikties katrai ekskursijai uz norādītajiem kontaktiem. Par citām idejām brīvā laika pavadīšanai pilsētā Jelgavas pilsētas svētku laikā var uzzināt mājas lapā www.visit.jelgava.lv vai Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā.

 

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

 “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

 

 

 

 

Komentārs par rakstu: Jelgavas pilsētas svētkos tūrisma centrs aicina doties divās ekskursijās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!