Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nakts ekspedīcija Siguldas tauriņu mājā

29.05.2019

Siguldas tropu tauriņu mājā ielūdz uz Nakts ekspedīciju! Nakts ekspedīcija norisināsies 31.05. piektdienā un  01.06. sestdienā sākot no 19:00 – 1:00 naktī Siguldas Svētku laukumā!

Jau otro gadu Siguldas tropu tauriņu māja Siguldas Svētku ietvaros organizē Nakts Ekspedīciju Siguldas tauriņu mājā! Nakts ekspedīciju pavadīs Āfrikas mūzikas ritmi – džambī, tāpat būs iespējas pašam izmēģināt spēkus šos maģisko ritmu radīšanā ar bungām! Krāsas un gaismas spēle ļaus ieraudzīt tauriņus jaunā skatījumā un varēsiet sajust īstu tropu džungļu burvību! Tauriņi reaģē uz dažādām gaismām un naktstauriņi būs īpaši atraktīvi un aktīvi!

Galvenais nakts tauriņš ir Pūčtauriņš no Centrālās Amerikas, konkrētāk Meksikas. Pūčtauriņš ja atver spārnus no priekšpuses veido pūces seju, kas atbiedē dažādus putnus, čūskas un rāpuļus, jo pūce kā zināms ir plēsoņa! Kā arī spārnu augšpusē Pūčtauriņš veido čūskas seju, kas ir papildus aizsardzība dienas laikā, kamēr tas guļ. Pūčtauriņi 31.05. un 01.06. pacelsies spārnos jau no pulksten 19:00, bet gaismās aktīvi lidos līdz par 1:00 naktī! Bieži nakts tauriņiem dienas laikā traucē atpūsties Zilie morfīdi, kas ir dienas tauriņi, un tad vakarpusē var novērot skatu, ka Pūčtauriņi padzenā Zilos morfīdus it kā atceroties piedzīvoto.

 

Siguldas tropu tauriņu mājā sastapsiet arī vairāk 200 citus eksotiskos tropu tauriņus! Zilais morfīds, kas atceļojis no tālās Dienvidamerikas ir apmeklētāju nepārspēts favorīts. Klippertauriņi, kas attīsta 20 – 40 km/h lielu ātrumu, bet parasti tauriņu lido ar 3-7 km/h ātrumu. Atlasa gigantiskais tauriņš spārnu izmērā ir no 20-34 cm liels! Koku nimfa, kas ir interesanta ar savu lidošanas manieri, kuru bieži sauc arī par papīra pūķi ir izšķīlusies no zelta krāsas kūniņas!

Par labvēlīgajiem apstākļiem tauriņiem liecina arī fakts, ka Siguldā tie var pilnvērtīgi aizvadīt visu dzīvesciklu, kuru iespējams apskatīt arī apmeklētājiem! Redzēsiet gan tauriņu oliņas, tauriņu kāpurus, gan daudz dažādas tauriņu kūniņas. Lai tauriņu būtu pietiekami daudz katru nedēļu tiek pasūtītas aptuveni 100-200 jaunas tauriņu kūniņas no tauriņu audzētavām dažādās tropu zemēs!

Vairāk informācijas Siguldas tropu tauriņu mājas lapā un Facebook lapā! 

 

Siguldas Svētku laukums, Lāčplēša iela 9A, Sigulda.

Tālr.22 011 068, 29353571; siguldastaurini@gmail.com

www.siguldastaurini.lv

www.facebook.com/siguldastaurini  

GPS koordinātes: 57°09’41.2″N 24°50’43.0″E un 57.161457, 24.845284

 

Informāciju sagatavoja Siguldas tauriņi  aktīvists Artis Treimanis

Komentārs par rakstu: Nakts ekspedīcija Siguldas tauriņu mājā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!