Svētdiena, 5. Februāris, 2023
Selga, Silga, Sinilga, Agate
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pūtēju orķestru festivāls

06.06.2019

Šī gada 9. jūnijā Baltinavas muižas parka estrādē notiks Latgales reģiona izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāls “Taures skan Baltinavā!”.

Festivāls, kurš šogad notiks jau trešo reizi, būs veltīts Latvijas armijas simtgadei. Festivāla galvenais notikums būs orķestru lielkoncerts plkst. 15:00, kurā piedalīsies jaunieši no 7 Latgales izglītības iestāžu orķestriem — Balvu Mūzikas skolas orķestris, Baltinavas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, Kārsavas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, Rēzeknes 5.vidusskolas orķestris, Rēzeknes 6. vidusskolas orķestris, Preiļu novada jauniešu orķestris, Naujienas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, kā arī festivāla īpašais viesis — Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes orķestra bigbends kapteiņa Anda Karaļa vadībā.


Koncertu vadīs Kozmens, bet visas dienas garumā apmeklētājus priecēs arī Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes tehnikas demonstrējumi un dienesta suņu paraugdemonstrējumi, Latgales retro automobiļu izstāde, mājražotāju tirdziņš, mīkstās atrakcijas bērniem, kā arī būs iespējams tuvāk iepazīties ar Latvijas armijas vēsturi, aplūkojot informatīvos stendus.


“Laikā, kad bērniem tiek piedāvātas tik daudzas izklaides, festivāla organizēšana ar mērķi saglabāt un popularizēt pūtēju orķestru muzicēšanas tradīciju ir būtiski. Bērni ne tikai izkopj savus muzikālos talantus un parāda tos apkārtējiem, bet arī tiek iesaistīti mūsu vēstures izzināšanā un popularizēšanā, jo šos pasākumus veidojam, balstoties kādā būtiskā tēmā. Šogad izvēlējāmies festivālu veltīt Latvijas armijas simtgadei, atceroties karavīru drosmi cauri laikiem, kā arī mūsdienu Nacionālo bruņoto spēku karavīru, zemessargu, ik viena iedzīvotāja gatavību aizstāvēt mūsu valsti. Orķestra skaņas un marši ir bijuši blakus karavīru soļiem visos laikos, tādēļ vēlamies aktualizēt šo tematu, atgādinot jauniešiem to, ka orķestra nozīme un prasmju izmantošana plešas tālāk par bērnu mūzikas skolas telpām,” saka festivāla vadītāja un iniciatore, Baltinavas mūzikas un mākslas skolas direktore Marija Bukša.

 

Silvija Buklovska
Baltinavas novada tūrisma konsultante

Komentārs par rakstu: Pūtēju orķestru festivāls

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!