Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Majorkas profesors iekvēlina Malienu

21.08.2019

Sestdien, 24. augustā 19:00 Ērmaņu muižā ar dziesmām viesosies Baleāru salu universitātes profesors Biel Majoral un viņa domubiedri Miquel Brunet, Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš.

Koncerta nosaukums „Kokle & Ximbomba“ simbolizē mūsu draudzības tiltu starp Eiropas dienvidiem un ziemeļiem mūsdienu sabiedrības kontekstā.

Latvijai visraksturīgākais tautas instruments ir kokle, kas visdažādākajos veidos un nosaukumos ir tipisks Baltijas jūras ziemeļaustrumu krastu tautām.

Ximbomba (izr. čim'bomba) ir Baleāru salu tradicionāls saviesību instruments, kurš akcentē dziesmas ritmu un pieder t. s. frikcijas bungu tipam (līdzīgi kā cuica vai Rommelpot).

Koncerta mērķis ir ietvert tradicionālo mūsdienu sabiedrībā bez muzeja sajūtas. Interaktīvi sasauksies Latvijas novadu (arī Malienas leivu) un Baleāru salu folkloras motīvi.

Baleāru salu folklora ir neticami bagātīga un izsekojami sena – tajā ieausts feniķiešu, sengrieķu, romiešu, arābu kultūras mantojums, kuru šodien var saklausīt īpašā intonēšanas un smalku izrotājumu vokālā mākslā.  

Majorkas nosaukums cēlies no latīņu insula maior (lielā sala), mūsdienu tautas valoda ir  katalāņu, oficiālā valsts valoda – spāņu. 

Prof. Majoral ir filologs, bijis profesors Barselonas universitātē, ievērojams folklorists, dzejnieks, aktīvs sabiedrisks darbinieks, ieskaņojis vairākus dziesmu albumus. Kā jau īsts salinieks, profesors ir kaislīgs vīndaris, mandeļu un citrusaugļu dārzu kopējs. 2019. g. saņēmis augsto Katalonijas apbalvojumu – Creu de Sant Jordi.

Miquel Brunet ir skaņu inženieris, producents, komponists, pianists, multiinstrumentālists, ierakstu kompānijas vadītājs, Baleāru salu ilggadējs pārstāvis MIDEM Kannās, Womex u.c. mūzikas forumos, savulaik ar grupu Els Valldemossa piedalījies Eirovīzijas festivālā. Nozīmīgā etno-multimediālā projekta „Ferments“ (CD, DVD) radītājs – tajā apvienojas etnomūzika, džezs, Majorkas dabas veltes, dzeja, kulinārija, horeogrāfija, dzīvesstils.

Biruta Ozoliņa /kokle, balss/ ir viena no pamatautoritātēm mūsdienu folkloras kustībā, īpaši Latgales skaniskā mantojuma apzināšanā. Biruta Latvijas Radio veic pirmos nozīmīgos Latgales dziesmu ierakstus studijas apstākļos, kuri vēlāk tiek iekļauti skaņu albumā „Bolta eimu“. 2003. gadā izveidojusi pirmo etnodžeza ansambli Latvijā - "Patina". 2013. gadā skaņu albums "Sauli sēju" (ar DJ Monsta) saņem Mūzikas ierakstu balvu un Latgaliešu kultūras Gada balvu "Boņuks 2013".

 

Uģis Prauliņš – akadēmiski izglītots komponists, sava laika 'pagrīdes roka' taustiņinstrumentālists, vēlāk jaunā folkloras viļņa entuziasts, Latvijas radio skaņu režisors, Komponistu savienības priekšsēdētājs, vairāku Latvijas un starptautisku nomināciju (Grammy) un balvu (Mūzikas ierakstu gada balva, Echo KLASSIK, Leopold) ieguvējs, Pro Coro Canada rezidējošais komponists. 

Koncertu organizē Inga un Uģis Prauliņš (biedrība Ērmaņu muiža). Šī ir kultūrmuižas 9. koncertsezona ar visdažādāko repertuāru, ar savu vīziju - attīstoša, revitalizējoša un neizklaidējoša.

Ērmaņu muiža atrodas ES pierobežā – netālu no Igaunijas un Krievijas - Alūksnes novada Malienas pagastā. Kontakti: 29286537, hermannshof@gmail.com, www.Ermani.LV   https://www.facebook.com/ErmanuMuiza/

Koncertu atbalsta Alūksnes novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

Ērmaņu muiža

Komentārs par rakstu: Majorkas profesors iekvēlina Malienu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!