Ceturtdiena, 18. Aprīlis, 2024
Laura, Jadviga
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tornī būs apskatāma lietuviešu mākslinieces darbu izstāde

02.09.2019

Trešdien, 4. septembrī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī tiks atklāta lietuviešu grafiķes Viktorijas Daņiļauskaites izstāde “Bez pagātnes nav nākotnes”. Atklāšana paredzēta pulksten 14.

Jelgavā veidojas jauna tradīcija – gaidot Baltu vienības dienu septembrī, Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī viesojas lietuviešu mākslinieki. Pagājušajā gadā te bija skatāma Jūlijas Daņiļauskienes papīra izgriezumu izstāde, šogad savu veikumu šurp atvedusi viņas meita, grafiķe Viktorija Daņiļauskaite.

 

Interesanti, ka abu mākslinieču dzimtas vēsture ir saistīta ar seno Mītavu. Viktorijas Daņiļauskaites vectētiņš Vlads Pūtvis-Putvinskis (1873-1929), senas lietuviešu bajāru dzimtas pēctecis, Lietuvas aizsargu dibinātājs un rakstnieks, mācījās un 1893. gadā beidza Jelgavas reālskolu.

 

Viktorija Daņiļauskaite ir dzimusi Sibīrijā, Jakutijā, uz kurieni viņas ģimene tika izsūtīta. Pēc atgriešanās dzimtenē,  viņa mācījās Lietuvas Mākslas institūtā. Būdama grafiķe, kas strādā, galvenokārt, linogriezumā, māksliniece daudz nodarbojas ar grāmatu ilustrāciju, darina grāmatzīmes, labprāt veido darbus ar dažādiem objektiem, piemēram, ar akmeņiem un koku saknēm. Savos darbos māksliniece apliecina mīlestību pret dabu, kā arī tajos atklājas viņas dziļā interese par arheoloģiju, ornamentiku, to simboliku.

Viktorija Daņiļauskaite izstādi veidojusi kā dāvanu Lietuvas simtgadē, kura paspējusi apceļot kā Lietuvu, tā Norvēģiju un nu būs skatāma arī pie mums – Jelgavā.

 

Viktorijas Daņiļauskaites grafikas izstāde “Bez pagātnes nav nākotnes” Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa 9. stāva izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, būs apskatāma no 4. septembra līdz 31. oktobrim. Vairāk informācijas pa tālruni 63005445 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

 “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Komentārs par rakstu: Tornī būs apskatāma lietuviešu mākslinieces darbu izstāde

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!