Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Igaunijas seno deju grupas “Saltatriculi” koncerts “Dejas Livonijas kara laikā”

03.12.2019

2019. gada 7. decembrī plkst. 18:00 Bauskas pils muzejā uzstāsies Tartu seno deju grupa “Saltatriculi” ar koncertu “Dejas Livonijas kara laikā”. Koncertprogrammā iekļautas 16. gadsimta tradicionālās itāļu renesanses dejas dzīvās mūzikas pavadījumā no Fabritio Caroso deju grāmatas, kas izdota 1581. gadā.  

Itāļu dejas Livonijas kara laikā bija populāras visā Eiropā, tās dejoja arī Baltijas reģionā.

Livonijas karš  vai  Pirmais Ziemeļu karš bija 25 gadus ilgs (1558—1583). Karš notika starp Krievijas caristes un Livonijas konfederācijas karaspēkiem. Vēlāk karā iesaistījās arī Lietuvas dižkunigaitija, un Polijas-Lietuvas kopvalsts,  Dānijas, Zviedrijas karalistes. Livonijas karš beidzās ar Krievijas caristes sakāvi. Karu noslēdza Krievijas un Zviedrijas parakstītais Pļusas miera līgums. Livonija tika pilnīgi nopostīta un sadalīta starp uzvarējušajām lielvalstīm.

Livonijas karš mainīja Austrumbaltijas ģeopolitisko stāvokli - beidza pastāvēt Livonijas valstis - Livonijas ordeņa valsts, Rīgas arhibīskapija un bīskapijas. To vietā radās Žečpospolitas vasaļvalsts - Kurzemes un Zemgales hercogiste, no 1585. gada Piltenes apgabals, kā arī Žečpospolitas karaļa tiešais valdījums - Pārdaugavas hercogiste. Zviedrija no bijušās Livonijas ieguva Ziemeļigauniju, bet Dānija - Igaunijas salas un līdz 1585.gadam arī Kurzemes bīskapiju. 

 

Deju grupa dibināta 2001. gadā. Tās repertuārā ir aristokrātijas, galma, pilsētnieku un sociālās dejas, kuru pirmsākumi meklējami 15. - 17. gadsimtā. “Saltatriculi” uzstājušies daudzos koncertos un pasākumos – Tartu Hanzas dienās, Kuresāres pilī, Baltijas viduslaiku festivālā, Vīlandes Senās mūzikas festivālā. Bauskas pils muzejā deju grupa uzstāsies jau otro reizi.

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes cena 8 EUR

Informāciju sagatavoja:

Ilva Neimane

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību- klientu apkalpošanas vadītāja

T. +371 63923793

bauskaspils@bauska.lv

www.bauskaspils.lv

 

 

 

Komentārs par rakstu: Igaunijas seno deju grupas “Saltatriculi” koncerts “Dejas Livonijas kara laikā”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!