Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Gaidāmie pasākumi Jelgavā

07.01.2020

Ceturtdien, 16. janvārī, pulksten 14 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē tiks atklāta Ilzes Dūdiņas stikla mākslas izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu”.

No 2020. gada 16.janvāra līdz 13. februārim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs skatāma Ilzes Dūdiņas izstāde "Saziņa ar draugiem un tēvu". Jau vairāk kā 20 gadu ilgajā radošajā darbībā, strādājot  ar stiklu, māksliniecei ir izkopta unikāla vizuālā valoda. Māksliniecē īpašu interesi raisa stikla un citu materiālu savienošana. Arī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē skatāmajos darbos, stikls savienosies ar dabas elementiem. Tajos būs redzamas refleksijas un novērojumi, kas tiecas izprast "dabas dabu". Caur telpiskām struktūrām tiks risināts dialogs un uzdots jautājums par spēju sazināties. Vai ar mākslas starpniecību varam sazināties vēl ciešāk kā ar vārdiem? Vai saziņa ir tikai vertikāla, horizontāla vai, tomēr, iespējams arī savādāk.  

 

Paralēli radošajai darbībai, notiek pētniecības un akadēmiskais darbs ar studentiem, topošajiem māksliniekiem Latvijas Mākslas akadēmijā. Ar grupu un personālizstādēm Latvijā un ārvalstīs I. Dūdiņa piedalās kopš 1992. gada. Darbi atrodas muzejos, privātkolekcijās un skatāmi publiskajā telpā Latvijā, Lietuvā, Igaunijā Beļģijā, Dānijā, Somijā, Zviedrijā, Čehijā, Ukrainā, Krievijā, Japānā un ASV.

Ilzes Dūdiņas izstāde “Saziņa ar draugiem un tēvu” būs apskatāma no 16. janvāra līdz 13. februārim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas ielā 1, Jelgavā. Izstāde apskatāma bez maksas. Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445, vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv. Uzziniet vairāk www.visit.jelgava.lv.

Sestdien, 18. janvārī, pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī norisināsies radošā nodarbība “Vaska drāniņu izgatavošana – alternatīva pārtikas plēvei”. Aicinām visus interesentus iesākt jauno gadu zaļi un piedalīties nodarbību ciklā “Domā un dari zaļi”, kura laikā ikviens interesents varēs apgūt jaunas iemaņas, kā būt videi draudzīgākiem, pagatavot dažādas ikdienā un sadzīvē nepieciešamas lietas no ekoloģiskiem produktiem.

 

Cikla pirmajā nodarbībā “Vaska drāniņu izgatavošana – alternatīva pārtikas plēvei” dalībniekiem būs iespēja pagatavot vaska drāniņu, kas sastāv no bišu vaska un kokvilnas auduma. Drāniņas lieliski noder, lai uzglabātu ēdienu svaigu un saglabātu tā vērtīgās īpašības. Drāniņas var pielietot dažādiem nolūkiem – neapēsta augļa ietīšanai, kā turziņu beramiem produktiem, maizes klaipiņa vai siera gabaliņa iesaiņošanai. Roku siltums ir tas, kas iesaiņojuma materiālam palīdz ieņemt vēlamo formu. Tāpat būs iespēja uzzināt par pārtikas plēves lietošanas kaitīgumu.

 

Radošo nodarbību vadīs bišu vaska drāniņu meistare un zaļā dzīvesveida piekritēja Līga Erba. Nodarbība notiks sestdien, 18. janvārī, pulksten 12 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī, Akadēmijas ielā 1. Nodarbības ilgums līdz 2 stundām.

Dalības maksa 11,00 EUR (iekļauti visi izejmateriāli). Informācija un pieteikšanās pa tālruņiem 63005445, 63005447 vai rakstot uz e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.

Ierodoties uz nodarbību, pasākuma apmeklētāji piekrīt, ka var tikt fotogrāfēti vai filmēti.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

“Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

 

 

 

Komentārs par rakstu: Gaidāmie pasākumi Jelgavā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!