Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Atklāj Latvijas tūrisma jaunumus “Balttour 2020”!

30.01.2020

Senlietu krātuve, veloparks, “zip line” un pat namiņš kokos – tie ir tikai daži no Latvijas tūrisma jaunumiem, kurus no 31. janvāra līdz 2. februārim varēsi iepazīt starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū “Balttour 2020”. Tiekamies Ķīpsalā!

Gaisa trošu nobrauciens Alūksnē

2020. gads Alūksnei ir īpašs, jo tas tiks aizvadīts pilsētas simtgades zīmē! Sagaidot Alūksnes 100. gadskārtu, ir atjaunots Dienvidu tornis Livonijas ordeņa pilsdrupās un izveidota Gājēju taka, kas vijas visā pilsdrupu garumā. Taču tas vēl nav viss! Jau šogad alūksniešus un pilsētas viesus priecēs “zip line” jeb gaisa trošu nobrauciens, kas ļaus traukties pāri Alūksnes ezeram. Asas izjūtas garantētas!

Senlietu krātuve Pāvilostā

Vien pavisam nesen, 2019. gada 10. augustā, īstenojās sens Ziemupes ciema iedzīvotāju sapnis – atklāta senlietu krātuve “Jūras māja”. Tur var apskatīt ne tikai zvejniecībā sen izmantotas lietas, bet arī 2007. gada 12. augustā Ziemupes pludmalē atrastās zobenzivs mulāžu! Latvijā šīs sugas zivis nemaz tik bieži nevar redzēt, tāpēc dodies uz krātuvi un apskati mulāžu klātienē.

Santjago ceļš Dobeles novadā

Pērnā gada nogalē Dobeles novada Krimūnās svinīgi tika ierakts pirmais Svētā Jēkaba jeb Santjago norādes stabiņš. Svētā Jēkaba asociācija ir uzsākusi maršruta izveidi, lai pievienotos Eiropas Santjago ceļu tīklam, un viens no maršruta posmiem vedīs cauri Dobeles novadam. Nenovērtējams ieguvums kultūras jomā ir arī līdzās Dobeles Mūzikas skolai uzceltā akustiskā koncertzāle “Zinta”.

Ogres novada audiogids

Tieši “Balttour 2020” apmeklētāji pirmo reizi varēs iepazīt Ogres novada audiogidu. Tas iepazīstinās ceļotgribētājus ar 88 populāriem tūrisma objektiem Ogrē un tās apkārtnē. Kā radies Ogres Zilo kalnu nosaukums, un kāda ir leģenda par Ķeipenes kinostaciju? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem pateiks jaunais audiogids un atsaucīgie Ogres novada tūrisma pārstāvji no 31. janvāra līdz 2. februārim “Balttour 2020”!

Tērvetes veloparks un namiņš kokos

“Latvijas valsts mežu” dabas parkā Tērvetē ir atklāts jauns veloparks teju trīs kilometru garumā. Aktīva dzīvesveida piekritēji var izbaudīt braucienu pa līkumiem, pagriezieniem, tramplīniem, virāžām, laipām un tiltiem, turklāt trasē ir izveidoti arī desmit izglītojoši stendi par mežu un tā kopšanu. Savukārt piecu minūšu attālumā no dabas parka atrodas neparasts namiņš koku galotnēs. Ģimenes uzņēmums “Glamping Tervete” piedāvā pavadīt brīvdienas dažus metrus virs zemes! Dodies uz Tērveti pēc piedzīvojumiem!

Atpūta Siguldā

Siguldā var izbaudīt unikālu atrakciju – Tīklu torni, kas veidots no tīklu labirintiem, batutiem un laukumiem trīs stāvos. Patiks gan lieliem, gan maziem! Aktīvās atpūtas cienītāji novērtēs arī “Sigulda Adventures” SUP dēli, uz kura vienlaikus var atrasties pat astoņi cilvēki! Taču mierīgāka pastaiga būs pa jauno maršrutu, kas veltīts latviešu izcilajam komponistam, pirmās latviešu nacionālās operas “Baņuta” autoram Alfrēdam Kalniņam. Pastaigu maršrutā iekļautas komponista nozīmīgākās vietas Siguldā. Kuras tās ir – uzzini Siguldas ekspozīcijā izstādē “Balttour 2020”!

Piļu un muižu maršruts

“Balttour” apmeklētāji varēs iepazīt pavisam jaunu tūrisma maršrutu “Aizraujošs ceļojums piļu un muižu parkos”, kur apvienotas 55 pilis, muižas un muižu parki Zemgales, Šauļu un Panevēžas apkaimē. Ja vēlies atklāt kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību, nāc uz izstādi Ķīpsalā un uzzini arī par maršrutu, kas iepazīstina ar populārākajiem objektiem!

Skulptūrmaršruts Jelgavā

Populārais “Jelgavas students”, metāla “Alnis”, piemiņas zīme dziedātājai Norai Bumbierei – šīs un daudzas citas skulptūras var apskatīt aptuveni 15 km garajā maršrutā “Jelgava – skulptūru pilsēta”! Tajā iekļautas 23 pilsētā sastopamas skulptūras un 13 lielformāta keramikas skulptūras Pasta salā, ko varēsi apskatīt divās līdz trīs stundās! Savukārt romantiskai atpūtai atjaunotas Elejas muižas parka vēsturiskās taciņas, uzbūvēts tiltiņš pāri dīķim uz pussalu un izveidoti jauni interaktīvi objekti. Tēlnieka Gļeba Panteļejeva skulptūras “Mīlestība” burvība viskrāšņāk atklājas krēslas stundās, bet vides objekts “Saruna” ļauj cilvēkiem sarunāties katram no sava ūdenstilpnes krasta.

Viena diena Lielaucē

Četras īstas lauku sētas – to piedāvā ekskursija “Viena diena Lielaucē”! Viesojoties zemnieku saimniecībā “Skabargas”, var apskatīt 200 aitas, kurām vadonis ir īsts aitu ganusuns, bet iepazīt dravas māju un modernu medus sviešanas iekārtu aicina “Andulaiši”. Lauku sētā “Krastiņi” Auces novada atpazīstamākos objektus miniatūrā apdzīvo truši, savukārt lauku sētā “Baltiņi” var apskatīt pērļu vistas, ponijus un zilo govi. Turklāt “Baltiņu” saimniekam ir arī fantastiska senu auto kolekcija! Kas vēl apskatāms Auces novadā – noskaidro “Balttour 2020”.

Amatniecības centrs Krustpils novadā

Viesojies Krustpils novadā, apmeklē amatniecības centru “Māzers” un uzbur savu mākslas darbu! 2019. gadā centrā atklātajā izstāžu zālē apmeklētājus iedvesmo profesionālu mākslinieku un amatnieku darbu izstādes. “Māzers” piedāvā keramikas, kokapstrādes, aušanas, mašīnadīšanas un citu tradicionālo rokdarbu darbnīcas. Atklāj sevī mākslinieku un izmanto kādu no centra piedāvātajām iespējām!

Hidroelektrostacijas vēsture Aizkrauklē

Vēlies uzzināt, kā darbojas hidroelektrostacija? Tad dodies uz Pļaviņu HES, kur ierīkota modernizēta ekspozīcija “Pļaviņu hidroelektrostacija – lielākā elektroenerģijas ražotne Latvijā”. Tajā var iepazīt Pļaviņu HES no tās celtniecības sākuma 1961. gadā, kā arī apskatīt speciāli izgatavotu turbīnas modeli pārbaužu veikšanai, ūdenslīdēja tērpu hidrotehnisko būvju uzraudzībai, remontiem u. c. Turklāt īpaša vērtība ir vēsturiskajiem elektroenerģijas skaitītājiem, ko mūsdienās nomainījušas viedās uzskaites ierīces.

Latvijas kontūra Ventspilī

Jaunumu Ventspilī netrūkst! Apmeklē pasākumus akustiskajā koncertzālē “Latvija”, nofotografējies Latvijas valsts kontūrā kāpas augstākajā zonā, baudi romantiskus brīžus arhitekta Andra Veidemaņa veidotajā Laikraksta alejā un aplūko tēlnieka Gļeba Panteļejeva projektēto strūklaku “Lietussargs”! Turklāt šogad Ventspils svinēs savu 730. gadadienu, kuru pilsēta sagaidīs ar pagarinātu Ostas promenādi, loču kuģi “Rota”, boju galeriju un citiem jaunumiem, par kuriem plašāk varēsi uzzināt izstādē “Balttour 2020”.

No 31. janvāra līdz 2. februārim Ķīpsalā notiks 27. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2020”, kur sezonas jaunumus, populārākās ceļošanas iespējas, īpašos piedāvājumus un izdevīgus pirkumus Latvijas apceļošanai un pasaules atklāšanai piedāvās vairāk nekā 860 tūrisma uzņēmumu! Seko līdzi jaunumiem: www.balttour.lv un www.facebook.com/balttour

Izstādi-gadatirgu “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un norisi nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Biļešu cenas:

Ieejas biļete – 6 EUR

Skolēniem, pensionāriem, invalīdiem (uzrādot apliecību) – 4 EUR

Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 bērns vai 1 pieaugušais un 2 bērni) – 12 EUR, vairāk bērnu – 2 EUR par katru

Bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas!

Autostāvvieta – 5 EUR

Nestāvi rindā, pērc biļeti internetā: http://balttour.lv/?link=00400000

Darbalaiks:

31. janvārī 10.00–13.00 (Profesionāļu laiks)

31. janvārī 13.00–18.00

1. februārī 10.00–18.00

2. februārī 10.00–17.00

Papildu informācija:

Lauma Abramoviča, BT 1 sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: +371 29883736, e-pasts: lauma.abramovica@bt1.lv

Inese Libere, BT 1 mediju koordinatore

Tālr.: +371 29450037, e-pasts: inese.libere@bt1.lv

 

Komentārs par rakstu: Atklāj Latvijas tūrisma jaunumus “Balttour 2020”!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!