Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Meteņdiena Turaidā “Ej projām, ledutiņ!”

31.01.2020

Ziema šogad tā īsti nav sākusies, bet klāt ir Meteņi, kad laiks ir atvadīties no ziemas. Turaidas muzejrezervāts 8. februārī plkst. 14.30 aicina svinēt latviešu gadskārtu svētkus – Meteņus, iezīmējot zemnieku jaunā gada sākumu un simboliski metot gadskārtu metus uz pavasari.

Meteņu dienas tradīciju pamatā ir rūpes par jaunā gada auglību un labklājību, tāpēc bieži Meteņos brauca tālu ciemos, lai raža labāka. Muzejrezervāta ļaudis tāpēc aicina ikvienu braukt uz Turaidu, lai veicinātu paši sev un savai saimei labu gadu un veiksmi darbos.

Meteņos noslēdzas maskotie gājieni no sētas sētā, tāpēc šogad Meteņu svinības iesāksies ar masku gatavošanu, lai visi varētu doties kopīgā Meteņa dzīšanas gājienā. Kopā ar Siguldas folkloras kopas maskotajiem ļaudīm tiks izdzīvotas senās Meteņdienas tradīcijas – tiks meklēta Laimes poga un dzīti kurmji no Turaidas zālieniem, baudīta miežu putra un brīnumgardi slokatņi, būs iespēja savstarpēji sacensties dažādās spēlēs un sevis lielīšanā. Tiks kopīgi dziedātas dziesmas, izspēlētas rotaļas, kurās apdziedāti dažādi dzīvnieki, kā arī dancoti tradicionālie danči un, kā senākos laikos - pārbaudītas iemaņas lasīšanā un mīklu minēšanā. Svētkos gaidīti lieli un mazi – visi, kam interesē latviešu tautas tradīcijas un latviskās dzīvesziņas vērtības.

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktora vietniece komunikācijas darbā

Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 

 

 

Komentārs par rakstu: Meteņdiena Turaidā “Ej projām, ledutiņ!”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!