Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Zemgaļu svētki Tērvetē

11.08.2020

Tradīcijas turpinās un nu jau septiņpadsmito gadu pēc kārtas Tērvete aicina uz Zemgaļu svētkiem, kuru nosaukums šogad -“Zemgaļu sakta”. Kā vienmēr svētki norisināsies vairāku dienu garumā, tajos tiks akcentētas seno zemgaļu materiālās un garīgās kultūras vērtības. Zemgaļu svētki aizvien ir  guvuši lielu atzinību Latvijas iedzīvotāju un kaimiņvalstu vēstures interesentu vidū

Piektdien, 14.augustā, konferencē „Zemgaļu vēsture un materiālā kultūra 12.-13. gs.” ar četriem zinātniskajiem lasījumiem par Tērvetes senvēsturi uzstāsies Mg.hist. N.Jērums (LV), Dr.hist. E.Vasiļauskis (LT) un Dr.hist. T.Baranauskas (LT). Konferencē tiks aplūkotas šādas tēmas: “Jaunatklātie zemgaļu uguns kapi Tērvetē.”, “Zemgaļu rotadatas”, “1281. gada miera līgums ar Livonijas ordeni”.  Aicināti visi interesenti, sākums plkst.11:00, norises vieta - LVM Dabas parka Tērvetē informācijas centra ēka, dalība bezmaksas.

 

Sestdien un svētdien, 15. un 16.augustā, svētki turpināsies Tērvetes koka pils pagalmā ar amatnieku prasmju demonstrējumiem un loku šaušanas turnīriem. Sestdien plkst.14 ekspozīcijas “Zemgaļu sakta” atklāšana, varēs apskatīt arī pārējās ekspozīcijas - Tērvetes koka pils trīs stāvos izvietoto seno zemgaļu dzīves veida, apģērbu, rotu un ieroču rekonstrukcijas un oriģinālus, 12.-13. gs. zemgaļu uguns kapu apbedījumu inventāru. Pils pagalmā atkal mirdzēs šķēpi un rotas, iejusties senajā dzīvesveidā palīdzēs folkloras kopas un vēstures rekonstrukcijas klubi.

Pils apkārtnē vīri no Latvijas un Lietuvas demonstrēs Baltu maztautu un  Livonijas bruņinieku cīņas, svētdien pēcpusdienā norisināsies neiztrūkstošā svētku noslēguma kauja – “Uzbrukums koka pilij”.

Abas dienas bērni tiks iepriecināti ar dažādiem dzīvniekiem no Trušu pilsētiņas (truši, kazas, tītari, pīles, nutrijas u.c.).

Tērvetes estrādē sestdien norisināsies amatnieku tirgus, kur lieli un mazi varēs iegādāties dažādus mājražotāju gardumus un amatnieku darinājumus.

 

Ieejas maksa Tērvetes koka pilī – pieaugušajiem 5.00 eiro, skolēniem, pensionāriem 3.00 eiro

 

Sīkāka informācija un svētku programma: www.lielkenins.lv, tālr. 26950975

Svētkus organizē biedrība „Latviešu karavīrs” sadarbībā ar Tērvetes novada domi, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, AS „Latvijas valsts meži”, Zemgales plānošanas reģions.

 

Informāciju sagatavoja Normunds Jērums, biedrības “Latviešu karavīrs” vadītājs

Tālr. 26950975

 

Komentārs par rakstu: Zemgaļu svētki Tērvetē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!