Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Latvijas Dabas muzejs iegūst nacionālas nozīmes muzeja statusu un aicina ciemos Zinību dienā

27.08.2020

Dabas muzejs sveic skolēnus, vecākus un skolotājus Zinību dienā, novēl būt zinātkāriem, vērīgiem, mācīties ar pietāti izturēties pret dabas vērtībām, novērtēt tās, un arī jaunajā mācību gadā apmeklēt Latvijas Nacionālo dabas muzeju.  

Šogad 1. septembris muzeja saimei ir tikpat satraucošs kā visiem, kas uzsāk skolas gaitas. Muzeja 175. jubilejas gadā noticis būtisks pavērsiens tā darbībā – Ministru kabineta 11. augusta sēdē pieņemts lēmums par nacionālā muzeja statusa piešķiršanu, nosakot, ka ar šā gada 1. septembri Latvijas Dabas muzeja nosaukums ir Latvijas Nacionālais dabas muzejs.

 

Muzeja direktore Skaidrīte Ruskule: „Nacionālas nozīmes muzeja statuss ceļ gan darbinieku, gan muzeja kā institūcijas pašapziņu un prestižu. Taču būt nacionālajam muzejam, protams, ir ne tikai gods un muzeja darbības novērtējums, tā ir arī atbildība un pienākums. Izvērtējot muzeja darbību un tās rezultātus, jau vairākus gadus esam guvuši pārliecību, ka Latvijas Dabas muzejs atbilst nacionāla muzeja statusam. Muzejā aktīvi turpināsim darbu ar krājumu, nodrošināsim daudzpusīgas vides izglītības iespējas, turklāt drīzumā piedāvāsim divas jaunas ekspozīcijas.”

 

Jaunā mācību gada sākumā muzejs būs atvērts arī otrdien, 1. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 17.00. Īpaši gaidīsim pirmklasniekus, kas mājup varēs doties ar mazu sveicienu par Latvijas zvēriem. Jebkuram interesentam pirmajā septembra nedēļā būs iespēja izpētīt atjaunoto ekspozīciju „Latvijas putni”, pildīt uzdevumu „Putnu alfabēts”, kā arī no 3. līdz 6. septembrim apmeklēt izstādi „Dālijas 2020”.

 

Lūdzam ņemt vērā, ka drošam muzeja apmeklējumam ir jāievēro pastāvošie noteikumi un aicinām pret tiem izturēties atbildīgi un ar sapratni. Īpaši aicinām plānot ierašanos muzejā, ievērojot darba laiku, norēķiniem izmantot maksājumu kartes, kā arī sekot muzeja darbinieku un telpās izvietotajiem norādījumiem. Informējam, ka rekonstrukcijai slēgtas Latvijas zvēru un Vašingtonas konvencijas zāles, un jau drīzumā apmeklētājus sagaidīs jaunas, mūsdienīgas ekspozīcijas.

 

Aicinām skolēnus un ģimenes arī šajā mācību gadā apmeklēt muzeja ekspozīcijas, izstādes un pasākumus, lai uzzinātu par Latvijas un pasaules dabu, gūtu jaunus iespaidus, kā arī pilnveidotu un nostiprinātu skolā gūtās zināšanas. Plašāka informācija tīmekļa vietnē www.dabasmuzejs.gov.lv.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Polīna Šķiņķe

Latvijas Dabas muzeja

Komunikācijas nodaļa

Tālrunis: 67356058

E–pasts: polina.skinke@ldm.gov.lv

Komentārs par rakstu: Latvijas Dabas muzejs iegūst nacionālas nozīmes muzeja statusu un aicina ciemos Zinību dienā

Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!