Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sarunas Klaušinieku mājā “”Turaidas muiža laiku lokos”

31.08.2020

Turaidas muzejrezervāts 5. septembrī plkst. 15.00 aicina uz stāstu cikla “Sarunas Klaušinieku mājā” trešo tikšanos, kurā par Turaidas muižu laiku lokos diskutēs divi vēstures zinātņu doktori – Edgars Ceske un Uģis Niedre.

“Muiža ir nezūdošs jēdziens mūsu vēsturē. Nojaušams jēgums latvieša apziņā joprojām. Šodienas ceļotājam, lūkojot skatīšanai sakārtotas pilis un muižas, grūti izprast kopainu – kā radās, veidojās muižnieka iespējas celt, izbūvēt muižu centrus ar varenām saimniecības ēkām, greznu, plašu kungu māju, veidot parku, dārzu, rakt ezeriem līdzīgus dīķus, stādīt liepu, ozolu, citu koku alejas gar ceļiem.”

No kurienes tas viss? “Tas viss no viņiem – klaušiniekiem, kuri sen jau gaisuši it kā bez liecinājuma, ka bijuši. Tas no zemnieku sētām un turienes ļaudīm muižas robežās, no kalpotājiem un amatniekiem pašā muižā”, stāsta Uģis Niedre.

Sarunu cikls saistīts ar Turaidas muzejrezervāta jaunāko ekspozīciju “Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”, kas vēsta par laika posmu no dzimtbūšanas atcelšanas Vidzemē līdz Latvijas valsts dibināšanai un Agrārreformas īstenošanai. Visiem, kuri interesējas gan par Vidzemes muižu vēsturi, gan mūsu valsts vēsturi, dalība sarunās būs saistoša, jo Edgars Ceske, kurš ir viens no ekspozīcijas autoriem, pētījis dažādus vēstures avotus, uzkrājis dzimtu stāstus, īpaši izzinot Turaidas muižas attīstību, personības un notikumus, kas ietekmēja Latvijas valsts veidošanos. Pasākuma laikā būs iespēja skatīties videofilmu “Klaušu muiža”, animācijas filmu “No klaušinieka par saimnieku”, kā arī fotogrāfiju slīdrādi “Sēta. Dzimta. Darbs”.

            Tā kā šoreiz dalībnieku skaits ir ierobežots, lūgums pieteikties pa tālruni 26572142 vai e-pastā: turaida.muzejs@apollo.lv

 

Anda Skuja

Turaidas muzejrezervāta direktores vietniece komunikācijas darbā
Tālr. 26572142

www.turaida-muzejs.lv

 

 

 

 

Komentārs par rakstu: Sarunas Klaušinieku mājā “”Turaidas muiža laiku lokos”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!