Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Septembra sākumā Tukuma pusē

03.09.2020

Pašā septembra sākumā Tukuma pusē norisināsies vēl pēdējais vasaras pasākumu cikla “Tiekamies Tukumā” pasākums – kamermūzikas koncerts Tumē, kā arī būs iespēja paviesoties pie amatu meistariem akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros, kad ciemos gaidīs Tukuma Audēju darbnīca, biedrība “Irlavas interešu klubiņš”, Jaunpils Amatu māja, biedrība “7 balles” Jaunpilī, kā arī Kandavas novada Amatniecības centrs. Savukārt aktīvās atpūtas cienītāji varēs izvēlēties – doties kopā ar meža pastaigu cienītājiem pārgājienu maršruta “Mežtaka” apsekojumos no Pūres pagasta līdz pat jūrai, vai kopā ar ozolaivas.lv doties saulrietu un saullēktu vērojumos.

 

Tiekamies kamermūzikā!

Ceturtdien, 3 septembrī pulksten 19.00 pasākuma cikla “Tiekamies Tukumā” TT klasika ietvaros Tumē būs iespēja baudīt kamermūzikas koncertu “Vakara dziesmas”. Koncertā piedalīsies četras talantīgas dāmas – dziedātāja Gunta Gelgote, flautiste Ilona Meija un pianiste Herta Hensena, bet ar klausītājiem sarunāsies muzikoloģe un Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāja Liene Jakovļeva. Koncerta programmā izskanēs Ludviga van Bēthovena, Georga Hjū, Leo Delība, Georga Frīdriha Hendeļa un Franča Šūberta smalkā un apcerīgā tuvplāna mūzika. Ieejas maksa 3 EUR personai. Biļetes nopērkamas vienu stundu pirms koncerta sākuma, norises vietā. Adrese: Tumes Kultūras nams, Pasta iela 1a, Tume, Tumes pagasts, Tukuma novads.  Vairāk informācijas www.facebook.com/TiekamiesTukuma

 

Satiec savu meistaru!

No piektdienas, 4.septembra līdz svētdienai, 6.septembrim visā Latvijā un arī Tukuma apkārtnē norisināsies tradicionālo prasmju apguves pasākums “Satiec savu meistaru 2020”. Savā pieredzē, mūspusē, dalīsies un rosinās darboties vismaz 9 dažādu amatu meistari.

Tukumā sestdien, 5.septembrī no pulksten 10.00 līdz 15.00 ciemos aicina Tukuma Audēju darbnīca, kur meistare Ina Valtere un studijas “Durbe” dalībnieces piedāvās izmēģināt dažādu formu un mežģīņu tamborēšanas veidus kā arī aušanu stellēs. Adrese: Tidaholmas iela 3, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni 25622267.

Irlavas kultūras namā “Svēteļi” sestdien, 5.septembrī no pulksten 11.00 līdz 14.00 darbosies audumu apgleznošanas un galda dekoru veidošanas darbnīcas. Vadīs meistares Sanita Breide un Līga Krūmiņa. Adrese: Irlavas kultūras nams “Svēteļi”, Irlava, Tukuma novads. Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni 26176893.

Jaunpils pusē visas trīs dienas - no 4. līdz 6.septembrim no pulksten 10.00 līdz 15.00 viesus gaidīs Jaunpils Amatu māja un meistares Daila Kliesta, Velga Melne, Antra Kārkla un Velga Pavlovska. Piektdien būs iespēja pīt klūgas, sestdien aust jostas, bet svētdien darboties keramikas darbnīcā. Adrese: Jaunpils Amatu māja, “Ērģelnieki”, Jaunpils, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 28301408.

 

Puzuru darināšanu piektdien, 4.septembrī no pulksten 9.00 līdz 18.00 būs iespēja izmēģināt radošajā darbnīcā “7 balles” netālu no Jaunpils. To piedāvās meistare Anete Krūmiņa. Visi laipni aicināti! Adrese: “Graudiņi”, Strutele, Jaunpils pagasts, Jaunpils novads. Vairāk informācijas pa tālruni 26229076, www.7balles.lv

Savukārt Kandavas pusē sestdien, 5.septembrī  no pulksten 10.00 līdz 17.00 savus apmeklētājus gaidīs Kandavas novada Amatniecības centrs ar meistari Kitiju Švīgeri. Šeit būs iespēja piedalīties cimdu filcēšanas nodarbībās. Adrese: Talsu iela 11 – 7, Kandava. Vairāk informācijas pa tālruni 26018067.

Vairāk informācijas par visiem akcijas dalībniekiem mūspusē un citur Latvijā skati te -  www.satiecsavumeistaru.lv

 

Aktīvai atpūtai šonedēļ

Garās distances pārgājienu maršruta "Mežtaka" apsekojumi, kas ir arī publiski apmeklējami pārgājieni, no sestdienas 5.septembra līdz pirmdienai 7.septembrim virzīsies pa Tukuma un Engures novadu: sestdien, 5.septembrī - maršruts no Galciema līdz Tukumam (distances garums aptuveni 21 km), svētdien, 6.septembrī - 13.posms no Tukuma līdz Jāņukrogam (distances garums 16 km), savukārt pirmdien, 7.septembrī plānots posms no Jāņukroga līdz Bigauņciemam (distances garums 26 km). Pārgājienu sākums pulksten 10.00. Dalība bez maksas. Jāņem vērā, ka šie pārgājieni nav organizētas ekskursijas ar gida stāstījumiem, bet gan iespēja pievienoties tiem, kas testē un veido jaunu maršrutu. Pirms gājiena (vēlākais dienu iepriekš) potenciālajiem dalībniekiem ir jāpiereģistrējas - https://forms.gle/Ft74xjs9SvfAEKjx7. Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem: https://www.celotajs.lv/g/www/news/2020/Meztaka_kas_jazina_gajejiem_LV.pdf

 

Neskatoties uz dzestro laiku, arī šonedēļ laivu nomas kompānija “Ozolaivas” piedāvā doties neparastajos ceļojumos – ar laivu pa purvu, lai vērotu saullēktus vai saulrietus, vai abus. Kad iespēja pievienoties un vērot šos brīnišķos dabas brīžus Lielajā Ķemeru tīrelī: ceturtdien, 3.septembrī vakara laivu braucienā pulksten 17.20, sestdien, 5.septembrī gan rīta, gan vakara laivu braucienā pulksten 5.55 un 17.15, bet svētdien, 6.septembrī – rīta laivu braucienā saulrieta vērošanai pulksten 5.55. Pirms brauciena iepriekš noteikti jāpiesakās. Lai rezervētu laivu, lūgums, aizpildīt pieteikuma formu laivu kompānijas mājas lapā. Dalības maksa 30 – 40 EUR par laivu (2-3 cilvēkiem). Tikšanās vieta: Lielā Ķemeru tīreļa A malā, stāvlaukumā pie Kalnciema ceļa (P101). Vairāk informācijas pa tālruni 23202900, https://ozolaivas.lv/events/category/saullekts-un-saulriets-lielais-kemeru-tirelis/

 

Informāciju sagatavoja:

Agnese Atte, Tukuma TIC

T. 28311557, www.visittukums.lv

Komentārs par rakstu: Septembra sākumā Tukuma pusē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!