Pirmdiena, 2. Oktobris, 2023
Skaidris, Ilma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Nozīmīgas personības un notikumi Jelgavā

14.09.2020

Aicinām sestdien, 19. septembrī, iepazīt nozīmīgas personības un notikumus Jelgavā,  apmeklējot Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torni, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīciju un Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju.

19. septembrī plkst. 11 aicinām apmeklēt atvērto ekskursiju Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī gida pavadībā, kur varēs apskatīt trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas, kurās būs iespēja iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus, Zemgales tautastērpus, kā arī Sv. Trīsvienības baznīcas vēsturi.

 

Torņa 9. stāvā varēs aplūkot mākslinieces Ritmas Zikmanes-Lagzdiņas gleznu izstādi “Klusā daba”, bet kāpņu telpā apskatāma JRTC veidota fotoizstāde “Lielā iela un Čakstes bulvāris laika ritējumā”. Stiklotajā skatu laukumā būs iespēja vērot Jelgavas pilsētas panorāmu no 37 metru augstuma, ieraugot Jelgavas pili, Lielupes palienes pļavas ar savvaļas zirgiem, Pasta salu. Ieejas biļete Tornī – 2,50 EUR pieaugušajiem, 1,00 EUR  skolēniem, studentiem, pensionāriem. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda (Akadēmijas iela 1, Jelgava).

 

Plkst. 13 piedalies ekskursijā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā, kur būs iespēja izzināt par Jelgavas dzelzceļa mezgla vēsturi. Šeit varēs noskatīties filmas par dzelzceļa vēsturi, dzelzceļa modeļa demonstrējumus, bet bērniem piedāvās multfilmas un spēles par drošību uz dzelzceļa. Ieejas maksa - pieaugušajiem 3,00 EUR, studentiem un pensionāriem – 2,00 EUR, bērniem un skolēniem ieeja ir bez maksas. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. 20034850. Plānotais ekskursijas ilgums līdz vienai stundai (Stacijas iela 3, Jelgava).

Plkst. 14 ekskursijas Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā pēc pašu izvēles - "Skats uz Jelgavu no muzeja torņa" (ieteicams ģimenēm ar bērniem) un "Jelgava 19. gadsimtā". Apmeklētājiem būs iespēja uzkāpt muzeja tornī un vērot apkārtnes panorāmu no nelielā balkona. Ģimenēm ar bērniem būs interesanti apskatīt etnogrāfisko krājumu un  pastāvīgās muzeja ekspozīcijas. Maksa par ekskursiju 1,50 pieaugušajiem, par visa muzeja apmeklējumu 4,00 EUR, bērniem, skolēniem - 0,50 EUR, par visa muzeja apmeklējumu – 1,00 EUR. Jelgavas skolēniem ieeja bezmaksas. Pieteikšanās ekskursijām pa tālr. 63023383 (Akadēmijas iela 10, Jelgava).

Informācija par tūrisma piedāvājumu Jelgavas pilsētā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā pieejama tīmekļa vietnē www.visit.jelgava.lv

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

    "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Komentārs par rakstu: Nozīmīgas personības un notikumi Jelgavā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!