Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

“Latgales mākslas un amatniecības centrs maina nosaukumu ”

16.12.2020

Šogad Latgales mākslas un amatniecības centrs atzīmēja savu 17. dzimšanas dienu. Vēsturiski izveidojās, ka ekspozīcija “Līvānu stikla muzejs” savu mājvietu atrada Latgales mākslas un amatniecīkbas centra telpās. Kad 2016.gadā tika izveidota Stikla pūšanas darbnīca, centra aktivitātes vēl vairāk saistījās ar stikla izstrādes tradīciju uzturēšanu, attīstīšanu un popularizēšanu. Tieši tāpēc tika nolemts, ka ir jāmaina nosaukums. Līvānos turpinās darboties Līvānu stikla un amatniecības centrs.

2020.gads ir bijis intensīvs un radošs uzsāktajam stikla ceļam. Esam saņēmuši apstiprinājumu, ka Stikla pūšana Līvānos, kā nacionāla mēroga vērtība, ir iekļauta Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Līvānu novads ir veiksmīgi startējis pārrobežu projektā “The preservervation of glass making traditions and glass craft development” (“Stikla izgatavošanas tradīciju saglabāšana un stikla amatniecības attīstība”), kuru kopā ar partneriem no Lietuvas un Baltkrievijas realizēsim nākošajos 2 gados. Projektā paredzētas izstādes, radošās dienas stikla māksliniekiem, pieredzes apmaiņa, iekārtu un materiālu iegāde.

 

Savukārt stikla pūšanas darbnīca un ekspozīcija Līvānu stikla muzejs ir iekļauti Mikelandželo fonda veidotajā projektā The Homo Faber Guide – ceļvedis, kura mērķis ir popularizēt labākos Eiropas meistaru. Šajā ceļvedī var iepazīties ar vairāk nekā 600 amatniekiem, 300 veidu pieredzēm, galerijām, veikaliem vairāk nekā 25 Eiropas valstīs.  

 Arī turpmāk centra darbība pastiprināti pievērsīsies stiklam un visam ap to saistītajām aktivitātēm. Centīsimies vēl vairāk stiprināt izglītošanas aspektu un stikla pūšanas tradīciju pārmantojamību. Līvānos šobrīd ir koncentrēti resursi, lai varētu nodrošināt stikla pūšanas prasmes uzturēšanu un tālāknodošanu. Stikls ir, bija un būs Līvānu vizītkarte!  

Jau šogad centra noformējums ir saistīts ar stiklu, blakus esošo centra baseinu rotāja lielizmēra pūsta stikla bumbas. Šāda iecere tiek plānota arī nākamgad. Esam uzsākuši veiksmīgu stikla ceļu.

 

Kontaktinformācija:

Tālr.: 653 81855

Mob. tālr.: 28603333

E-pasts: livanustikls@livani.lv

Ar cieņu

Sintija Lukjanska

(LSAC mārketinga speciāliste)

Komentārs par rakstu: “Latgales mākslas un amatniecības centrs maina nosaukumu ”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!