Sestdiena, 25. Maijs, 2024
Junora, Anšlavs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pārgājienu ciklā iepazīsti Jelgavas vēsturi

19.07.2021

Ikviens aktīvas atpūtas un vēstures cienītājs jūlija sestdienās aicināts piedalīties pārgājienos gides Guntas Tranas pavadībā, kuru laikā būs iespēja iepazīt Jelgavas pilsētas vēsturi, uzzināt par zudušajām ēkām un atklāt nezināmus faktus par pilsētas vēsturi. Pārgājieni saturiski piemēroti dažādām interesentu grupām. Kopā paredzēti divi pārgājieni ar nosaukumu “Pastaiga no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai” un divi pārgājieni ar tēmu “Pastaiga pa Lielo ielu un Vecpilsētas ielas kvartālu”.

24.jūlijā pulksten 11 norisināsies trešais pārgājiens “Pastaiga no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa līdz Jelgavas dzelzceļa stacijai”. Pārgājiena ilgums ir apmēram 2 stundas. Pastaigas maršruts sāksies no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa un virzīsies pa Akadēmijas ielu un Zemgales prospektu. Uz Akadēmijas ielas atrodas Latvijas mērogā nozīmīga 1775. g. dibinātā Academia Petrina (šodien Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un Mākslas muzejs). Tepat redzamas historisma un jūgendstila ēkas, kā arī pēckara apbūve. Pārgājiena laikā gide iepazīstinās ar ēku vēsturi un pastāstīts, kā gadu gaitā mainījušies ielu vaibsti. Maršruta noslēgumā dalībnieki no ārpuses apskatīs 19. gs. otrā pusē uzbūvēto dzelzceļa staciju, kura savulaik sekmēja pilsētas attīstību. Arī mūsdienās šajā teritorijā norisinās nozīmīgi būvniecības projekti.

 

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Lai nodrošinātu Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” prasības, dalībnieku skaits pārgājienos ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš pa e-pastu tic@tornis.jelgava.lv vai tālruni 63005447, norādot dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Dati tiks uzglabāti 30 dienas pēc aktivitātes noslēgšanās, nepieciešamības gadījumā tos sniedzot Slimību profilakses un kontroles centram epidemioloģiskās izmeklēšanas veikšanai.

 

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Piedaloties aktivitātē, aicinām ievērot valstī pieņemtos distancēšanās noteikumus.

 

Jautājumu gadījumā par personas datu apstrādi aicinām vērsties pie Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs" galvenās speciālistes administratīvajos jautājumos Laines Rozenbergas tālrunis: 63005452, e-pasta adrese: laine.rozenberga@tornis.jelgava.lv. Papildus informācija par datu apstrādi Jelgavas pilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: http://www.jelgava.lv/lv/pasvaldiba/par-pasvaldibu/personas-datu-aizsardziba/.

 

Informāciju sagatavoja

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde

    "Jelgavas reģionālais tūrisma centrs"

Komentārs par rakstu: Pārgājienu ciklā iepazīsti Jelgavas vēsturi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!