Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Tautas partija panāk samazinātas PVN likmes pieņemšanu tūrismam

25.03.2010

Saeima šodien vienbalsīgi pieņēmusi grozījumus likumā "Par pievienotās vērtības nodokli", kas paredz, ka no 1.maija pievienotās vērtības nodoklis izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs tiek samazināts no 21% un 10 %. Tautas partijai, strādājot Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, izdevās panākt deputātu atbalstu grozījumu virzībai Saeimā.

"Balsojums par grozījumiem likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" ir pirmais apliecinājums, ka darbojoties opozīcijā Tautas partija var panākt vairāk. Valdībā šis jautājums līdz šim skatīts divus mēnešus, Saeimā pietika ar nedēļu. Var teikt, ka politiskās ietekmes un aktivitātes centrs pārvietojies uz Saeimu, kas parlamentārā republikā būtu tikai loģiski. Kamēr valdība vilcinās pieņemt valstiski svarīgus lēmumus, Saeima, konstruktīvi un produktīvi strādājot, ir pieņēmusi būtisku lēmumu, kas veicinās tūrisma kā eksporta jomas nozīmes pieaugumu Latvijas ekonomikas atlabšanā," norāda Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle.

Tūrisma eksperti ir apliecinājuši, ka nodokļa samazināšana jau šogad dos 2000 papildus darbavietas. Papildus ieguvums valstij būs arī pakalpojumu importa/eksporta bilances uzlabošanās, papildus ienākumi kultūras, atpūtas, transporta un citās jomās.

Tautas partija, darbojoties opozīcijā, ir sākusi realizēt Andra Šķēles priekšlikumus tūlītējai rīcībai. Jau ziņots, ka Tautas partijas frakcija sagatavojusi un iesniegusi Saeimā arī "Grozījumus Ministru kabineta iekārtas likumā" un "Grozījumus likumā Par budžetu un finanšu vadību".
 

Komentārs par rakstu: Tautas partija panāk samazinātas PVN likmes pieņemšanu tūrismam

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!