Pirmdiena, 17. Jūnijs, 2024
Artis, Artūrs
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Jaunajā "Tallink Hotel Riga" viesnīcā ieguldītos 35 miljonus eiro plāno atgūt 20 gadu laikā

14.04.2010

Šodien 14 aprīlī atvērtās "Tallink Hotel Riga". Viesnīcas būvniecībā ieguldīti aptuveni 35 miljoni eiro (24,58 miljoni latu) un investīcijas plānots atgūt 20 gadu laikā, sacīja AS "Infortar" valdes priekšsēdētājs Ains Hanšmits.

Hanšmits atzina, ka par šīs viesnīcas investīciju atpelnīšanos vēl pāragri runāt, jo "viss esot procesā un biznesa prognozes paredz investīcijas atgūt 15 līdz 20 gadu laikā".

"Tā ir ilgtermiņa biznesa investīcija. Uzbūvēt viesnīcu metropolē Rīgā nav lēts prieks, taču redzam lielu tūrisma potenciālu Latvijā," apliecināja Hanšmits.

Savukārt būvniecības ģenerāluzņēmēja SIA "Merks" valdes priekšsēdētājs Ivars Geidāns sacīja, ka "Tallink Hotel Riga" ir trešā viesnīca, ko uzņēmums būvējis, taču bijusi vissarežģītākā. "Pirmo reizi nācās strādāt tik šaurā būvlaukumā, neapturot apkārt esošo ielu dzīvo satiksmi," piebilda Geidāns.

Kopējā izbūvētā viesnīcas platība ir 11 022 kvadrātmetri. "Tallink Hotel Riga" arhitekts bija Uldis Mazais, bet projektētājs - SIA "Statio arhitektūra". Viesnīcas interjera autors ir AS "M. Pressi Arhitektuuriburoo" galvenais dizainers Mēlis Press no Igaunijas.

Viesnīcā ir 256 istabas, no kurām 227 ir divvietīgas istabas, 21 - vienvietīga istaba, piecas "De Lux" un trīs "Suite" klases istabas. Viesnīcā atrodas konferenču zāle 200 cilvēkiem, restorāns, kafejnīca, skaistumkopšanas salons, sauna un sporta zāle.

"Tallink Hotel Riga" ir septiņu stāvu jaunbūve ar pazemes autostāvvietu 28 automašīnām Rīgā, Elizabetes ielā 24. Ēkas būvniecības laikā ir saglabāta arhitekta Kārļa Johana Felsko 1897.gadā projektētā vēsturiskā ēkas fasāde, kas integrēta jaunajā apjomā.

Līdz ar jaunās viesnīcas atklāšanu Latvijā tiek nodrošinātas 100 jaunas darba vietas.

"Infortar" ir lielākais "Tallink" akcionārs un piesaistīja līdzekļus viesnīcas būvniecībai. Būvniecības ģenerāluzņēmējs bija SIA "Merks". Būvniecību finansē "DnB Nord Bank". Viesnīcas pamatakmens tika ielikts 2009.gada maijā.

Kompānija pārvalda arī viesnīcu ķēdi "Tallink Hotels" ar četrām viesnīcām Tallinā un pirmā no tām - "Tallink City Hotel" - uzbūvēta pirms sešiem gadiem.


AS "Tallink Grupp" ir viena no lielākajām jūras pārvadājumu kompānijām Baltijas jūras reģionā, kuras īpašumā ir 19 kuģi, kas veic regulāru satiksmi maršrutos starp Latviju, Zviedriju, Igauniju, Somiju un Vāciju. Ik gadu tiek apkalpoti vairāk nekā astoņi miljoni pasažieru un pārvadāti 863 000 pasažieru transportlīdzekļu un 250 000 kravas vienību.

"Tallink" nodrošina kruīza ceļojumus un pasažieru pārvadājumus. Kompānija pārvalda arī viesnīcu ķēdi "Tallink Hotels" ar četrām viesnīcām Tallinā un vienu viesnīcu Rīgā. "Tallink Grupp" nodarbina vairāk nekā 6900 darbiniekus.

2006.gada aprīlī "Tallink Grupp" atklāja Latvijas-Zviedrijas prāmju līniju. 2008./2009.finanšu gadā šajā maršrutā apkalpoti vairāk nekā 520 000 pasažieru un pārvadāti vairāk nekā 68 000 transporta līdzekļu un 13 000 kravas vienību.

"Tallink" ir vienīgā kuģniecības kompānija, kas nodrošina ikdienas jūras satiksmi starp Rīgu un Stokholmu.
 

Komentārs par rakstu: Jaunajā "Tallink Hotel Riga" viesnīcā ieguldītos 35 miljonus eiro plāno atgūt 20 gadu laikā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!