Otrdiena, 21. Maijs, 2024
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Daugavas malā pie Spīķeriem plāno ierīkot vasaras kafejnīcu

14.04.2010

Rīgas pašvaldība iecerējusi rīkot konkursu vasaras kafejnīcas izveidošanai Daugavas malā pie Spīķeriem.

Kā norādīja Austrumu izpilddirekcijas vadītājs Dmitrijs Pavlovs (LPP/LC), vasaras kafejnīcu būtu nepieciešams ierīkot vietā, kur gājēju tunelis iziet pie laivu piestātnes blakus Spīķeru kvartālam. "Tur iet daudz cilvēku, un šāda kafejnīca būtu nepieciešama," teica izpilddirektors.
 

Komiteja nolēma rekomendēt šo vietu vasaras kafejnīcas ierīkošanai. Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centrs tagad rīkos konkursu par sezonas tirdzniecības tiesībām šajā vietā.

Kā ziņots, drīz noslēgsies Rīgas pašvaldības izsludinātais konkurss par sezonas tirdzniecības tiesībām piecās vietās pilsētā.

Tirdzniecības vietas atradīsies Vērmanes dārzā, Uzvaras parkā pie slēpošanas inventāra nomas punkta, Mežaparkā - Janševska prospektā, bērnu rotaļu laukuma tiešā tuvumā, Dzegužkalnā un 11.novembra krastmalā pie kuģīšu piestātnes netālu no Akmens tilta, posmā starp Akmens un Dzelzceļa tiltu.

Par vasaras sezonu tiek uzskatīts laika posms no 1.aprīļa līdz 31.oktobrim.

Pēdējo divu nedēļu laikā Vecrīgā, Līvu laukumā, darbu sākušas pirmās vasaras kafejnīcas, liecina biznesa portāla "Nozare.lv" novērojumi.

Vasaras kafejnīca "Zelta Fīlings" durvis apmeklētājiem vēra jau 1.aprīlī, un jau Lieldienu brīvdienās bija vērojams liels apmeklētāju pieplūdums. "Ir ko noskrieties, jo cilvēku ir daudz," norāda kafejnīcas bārmenis.

Pārsvarā kafejnīcas apmeklētāji ir ārvalstu tūristi, jo cenu līmenis ir nedaudz augstāks nekā citās āra kafejnīcās. Lai piesaistītu pastāvīgos klientus, "Zelta Fīlings" saviem apmeklētājiem piedāvā "Alus fanu karti", ar ko pie bāra letes alu var iegādāties par vienu latu, stāsta kafejnīcas pārstāvji.

Arī vasaras kafejnīca "Capri" vērusi durvis apmeklētājiem un gaidīs tos, kas vakaros vai lietainā laikā vēlas patverties zem jumta un iemalkot alkoholiskus vai bezalkoholiskus kokteiļus un uzkodas stikla namiņā.

Tāpat arī restorāns "Kaļķu vārti" atklājis vasaras terasi, alus dārzs gan pagaidām vēl nav atvērts apmeklētājiem. Restorānā "Nozare.lv" uzzināja, ka klienti dalās - vasaras kafejnīcas vairāk apmeklē ārvalstu tūristi un nejaušie garāmgājēji, turpretim pastāvīgie apmeklētāji pusdieno vai vakariņo restorānā.

Dienas laikā apmeklētājiem atvērta arī restorāna "Zilā govs" āra kafejnīca.

Vasaras kafejnīcas šogad darbosies līdz septembra beigām, jo iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka oktobrī apmeklētāju interese nav tik liela un arī laika apstākļi vairs nav tik labvēlīgi kā vasarā.
 

Komentārs par rakstu: Daugavas malā pie Spīķeriem plāno ierīkot vasaras kafejnīcu

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!