Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstāžu un konferenču centra pie lidostas "Rīga" veiksmei nepieciešami investoriem labvēlīgi nosacījumi

17.04.2010

Lai izdotos iecere par izstāžu un konferenču centra izveidi pie lidostas "Rīga", nepieciešami investoriem labvēlīgi nosacījumi un skaidra koncepcija par visu iesaistīto partneru atbildības sfērām, atzīst aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Lai izdotos iecere par izstāžu un konferenču centra izveidi pie lidostas "Rīga", nepieciešami investoriem labvēlīgi nosacījumi un skaidra koncepcija par visu iesaistīto partneru atbildības sfērām, atzīst aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Pie Latvijas ieguvumiem no iecerētā izstrāžu un konferenču centra eksperti min mūsu valsts starptautiskās atpazīstamības veicināšanu, tūrisma nozares eksporta palielinājumu un jaunas darba vietas kvalificētajam darba spēkam. Eksperti arī atzīst, ka izstāžu centrs ar regulāru izstāžu un pasākumu grafiku rosinās apmeklēt Latviju arī klimatiski nepievilcīgākajos mēnešos.

Viesnīcas "Hotel Bergs" direktore un Latvijas Piļu un muižu asociācijas prezidente Iveta Sprūdža norāda, ka vērienīgā izstāžu un konferenču centra izveidei nepieciešami atviegloti ieceļošanas nosacījumi, lai jebkuras valsts pilsonis bez problēmām varētu apmeklēt jebkuru izstādi, kā arī nodokļu politikas stabilitāte un investoriem draudzīgi nosacījumi ar saistošām garantijām.

Kā ekonomisko ieguvumu no iecerētā projekta Sprūdža norāda ekonomikas sildīšanu ar ienākumu no tautsaimniecības nozares un saistītajām nozarēm, tostarp jaunas darba vietas.

"Projekta veiksmes gadījumā tūrisma nozares ieguvums būs Latvijas atpazīstamības veicināšana un, nenoliedzami, Rīgas un Latvijas ceļotāju pieaugums, kas papildus izmantos visas viesmīlības industrijas uzņēmumu piedāvājumus gan darījuma braucienos, gan potenciālajos brīvdienu braucienos - atkārtoti viesojoties mūsu valstī ar ģimenēm un draugiem ar mērķi apmeklēt kādu konkrētu pasākumu vai apceļojot Latviju kā vienu no Baltijas valstīm," atzīst eksperte.

Ceļojumu rezervācijas kompānijas "Travelport" pārstāvniecības vadītāja Baltijas valstīs Rūta Skujeniece pozitīvi vērtē faktu par "Messe Frankfurt" iesaistīšanos šajā projektā.

"Tas nozīmē iespēju piesaistīt apjomīgus resursus publicitātei, tiešai un netiešai reklāmai, ka arī profesionālas darbības nodrošināšanai," pauda Skujeniece.

Eksperte norāda, ka šāda mēroga projekts radīs ievērojamu skaitu darba vietu kvalificētam personālam, kas ļautu gan celt kopējo profesionālo līmeni izstāžu un viesmīlības industrijā, gan arī ilgtermiņā, iespējams, veicinātu šāda kvalificēta personāla atgriešanos no pašreizējās darba "trimdas" ārzemēs.

Skujeniece uzsver, ka projekta veiksmei ir nepieciešama skaidra koncepcija par visu iesaistīto partneru atbildības sfērām.

Tūrisma nozares konsultants Aigars Smiltāns kā būtisku aspektu projekta veiksmei norāda izstāžu centra daudzfunkcionalitāti, lai jaunajā izstāžu centrā varētu organizēt starptautiskas un reģionālas izstādes, kongresus un konferences līdz 4000 dalībnieku.

Smiltāns kā pozitīvu min arī ieceri jaunajā centrā piesaistīt kādu starptautisko viesnīcu ķēdi.

"Rīgai ir ļoti nepieciešami vēl pāris starptautisko viesnīcu ķēžu pārstāvji un jo īpaši kādas no luksus klases viesnīcām, piemēram, "Kempinski", "Intercontinental", "Regent", "Mandarin Oriental", "Ritz-Carlton" un citi. Cerams, ka 2011.gadā durvis vērs "Sheraton" viesnīca, kas būs labs signāls daudziem starptautiskajiem kongresu un konferenču rīkotājiem," atzina eksperts.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldība plāno veidot darba grupu izstāžu un konferenču centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga".

Saistībā ar SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" un izstāžu biznesa uzņēmuma "Messe Frankfurt Venue GmbH" iecerēto izstāžu un konferenču centra projektu patlaban norit detalizēta biznesa plāna izstrāde un ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem, iepriekš biznesa portālam "Nozare.lv" apliecināja "Messe Frankfurt Venue GmbH" pārstāve Latvijā Vita Liberte.

Vācijas un Latvijas puses 17.martā parakstīja nodomu protokolus par sadarbību starptautiska izstāžu un konferenču centra izveidē pie lidostas "Rīga".

Liberte pastāstīja, ka pēc nodomu protokola parakstīšanas nākamais darāmais darbs ir detalizētāka biznesa plāna izstrāde, lai projektam varētu piesaistīt investorus. Paredzams, ka biznesa plāna izstrādei būs nepieciešami aptuveni trīs mēneši.

"Rīgas pilsētbūvnieks" projektā piedalīsies ar zemi, bet "Messe Frankfurt" konsultēs un pēc tam arī apsaimniekos šo centru, savukārt pašai būvniecībai tiks piesaistīts privāts investors.

Iecerētajā izstāžu un konferenču centra projektā paredzēts piesaistīt starptautisku viesnīcu operatoru, mazumtirdzniecības veikalu ķēdes un, iespējams, arī kazino.

Pirmie "Messe Frankfurt" aprēķini liecina, ka centra būvniecībā varētu tikt ieguldīti 80 līdz 100 miljoni eiro (56 līdz 70 miljoni latu). Aplēses veiktas, ņemot vērā izstāžu operatora līdzšinējo pieredzi, taču, kā atzīst Liberte, aprēķini vēl pagaidām ir ļoti aptuveni un nepieciešams veikt precīzākus un pamatotākus aprēķinus.

Komentārs par rakstu: Izstāžu un konferenču centra pie lidostas "Rīga" veiksmei nepieciešami investoriem labvēlīgi nosacījumi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!