Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

"Likteņdārzā" sāk amfiteātra būvniecību

21.04.2010

Šonedēļ "Likteņdārzā" sākta amfiteātra būvniecība, kas ir 2010.gada galvenais paredzētais darbs saskaņā ar "Likteņdārza" projekta plānu. Līdz ar amfiteātra būvniecību ir sākta trešā "Likteņdārza" projekta īstenošanas kārta, informēja "Likteņdārza" projekta īstenotāja "Kokneses fonda" pārstāve Kristīne Atraste.

Tāpat kā 2009.gadā, būvējot perimetrālo ceļu, arī, plānojot amfiteātra būvniecību, tika rīkota cenu aptauja, lai iegūtu zemākās būvniecības darbu izmaksas. Par izdevīgāko piedāvājumu amfiteātra būvniecībai tika atzīts vietējā Kokneses uzņēmuma SIA "Roplainis" piedāvājums, sacīja Atraste.

2010.gada 16.aprīlī ir noslēgts līgums ar būvnieku par amfiteātra būvniecības pirmo posmu, kura plānotās izmaksas ir 155 751 lats (ieskaitot pievienotās vērtības nodokli). Lai varētu uzsākt amfiteātra būvniecības darbu, lielu ieguldījumu "Likteņdārzā" 2009.gada beigās jau veica VAS "Latvijas valsts meži", informēja Atraste.

"Likteņdārza" projekta autora Šunmijo Masuno iecerē "Likteņdārzs" ir kā simfonija septiņās daļās, kas simbolizē dabas un cilvēka harmoniju. Daļas tiek iedalītas trīs zonās. Pirmo zonu sauc "Piemiņas zona", un tā ir orientēta uz pagātni. Otrā zona ir orientēta uz nākotni, un to sauc "Dziedināšanas zona". Trešā zona ir "Galamērķis - latvieša sirds".

Atraste skaidroja, ka amfiteātris atrodas "Piemiņas zonā" un simboliski sastāv no divām daļām. Pirmā ir "Solījums" jeb "Sirmais saulriets", kas sākas ar akmeņu iesegumu, kam seko ūdens kanāls, kas simbolizē cietušo cilvēku izlietās asaras, un beidzas ar pieminekļa kalniņu, ko veido 600 000 pelēku akmeņu. "Saulriets nav ierastajā krāsā, bet gan sirms – kā traģēdija – pārdzīvojums par to, kas noticis. Cauri šai daļai ved ceļš pa tiltu, kas simbolizē mieru un brīvību, uz memoriālo amfiteātri – svētvietu pie Daugavas, un to sauc "Lūgšana" jeb "Dvēseles gaisma". Tā ir vieta, kur mēs lūdzam, lai tas, kas ar mums noticis, vairs neatkārtojas. Šajā vietā Latvijas Republikas proklamēšanas dienā – 18.novembrī – noriet saule un valsts svētkos plānots īstenot svinīgus pasākumus. Ikdienā tā ir vieta, kur vērot vakara saules norietēšanu," stāstīja Atraste.

"Likteņdārzs" ar visas tautas atbalstu top uz salas Koknesē, Daugavas vidū. "Likteņdārza" projekta īstenotājs ir "Kokneses fonds".
 

Komentārs par rakstu: "Likteņdārzā" sāk amfiteātra būvniecību

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!