Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Turaidas muzejrezervāts piedāvā dažādas izklaides iespējas

02.05.2010

Sākot jauno vasaras sezonu, Turaidas muzejrezervāts no šodienas saviem apmeklētājiem piedāvās vairāk nekā 20 ekspozīcijas un izstādes Turaidas pilī, Baznīckalnā un muižas saimnieciskajā centrā, kas vēsta par Turaidas novada notikumiem tūkstošgadu garumā Latvijas un Eiropas vēstures kontekstā, informēja muzejrezervāta pārstāve Anda Skuja.

Pēc restaurācijas būs atkal atvērta 260 gadus senā koka baznīca, kurā atjaunots 18.gadsimta interjers un iekārtota ekspozīcija "Turaidas baznīcas un draudzes vēsture". Muižas dārznieka mājā atvērta ekspozīcija "Gaujas lībieši Latvijas kultūrvēsturē", kura pagājušajā gadā ieguvusi lielu atzinību apmeklētāju vidū.

Maija svētkos visas četras brīvdienas, no šodienas līdz 4.maijam, Turaidas muzejrezervāts piedāvās pavasara aktivitātes lieliem un maziem ar vienotu nosaukumu "Vai tu zini, kas zied, dzied un spēlējas Turaidā?".

Muižas saimnieciskajā centrā būs spēles lieliem un maziem: spēle bērniem "Sunīša Snīpīša dārgumi Turaidas muižā", pavasara mazo ziediņu izstāde muižas pirtiņā "Iepazīsti pavasara ziedus!", zīmēšanas darbnīca muižas pirtiņā "Es zīmēju ziediņus", kalēja amata izrādīšana, monētu kalšana un liešana muižas smēdē, šūpošanās lielajās muižas šūpolēs, izjādes ar zirgiem un zirgu pajūgā, pavasara ziedu vērošana Lībiešu, Saules un Māras takās.

Dodoties pastaigā pa muzejrezervāta dabas takām un teritoriju, var iepazīt visdažādākos savvaļas ziediņus - mārpuķītes, vizbulītes, māllēpes, mazpurenītes, zeltstarītes un citas puķītes. Atsevišķās pilskalna nogāzes koši zied krūmi - parastā zalktene jeb meža ceriņš.

Notiks arī putnu dziesmu klausīšanās Tautasdziesmu parkā un izstāde "Ieskats 800 gadu notikumos Siguldas novadā" laukumā pie muzejrezervāta ieejas.

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā, Turaidas muzejrezervātā plkst.14, 15 un 16 būs īpašs piedāvājums - Siguldas mākslinieka Elmāra Gaigalnieka performance "Smilšu vētra Turaidā" pils Ziemeļu tornī.

Priekšnesuma laikā ar zemestrīces, vētras un gravitācijas lauka palīdzību no dažādu krāsu smiltīm unikālā tehnikā taps smilšu gleznas. Elmārs Gaigalnieks jau vairāk kā desmit gadus eksperimentē ar smiltīm un savos meklējumos ir radījis unikālu autortehniku - smilšu glezniecību, kas māksliniekam atver pilnīgi jaunas, bezgalīgi radošas iespējas.

"Mēs visi saņemam enerģiju, kura caurstrāvo visumu. Pat tikai smilšu gleznas radīšanas procesa vērošana uz cilvēku atstāj labvēlīgu iespaidu, kas ir spēcīgāks pat par uguni vai ūdens krituma skaņām. Skatītāju aizrauj šis process, pazūd laiks un telpa. Būtību pārņem dziļš miers un paļāvība, kā Dieva pieskāriens," teic Gaigalnieks.

Vasaras sezonā Turaidas muzejrezervāts brīvdienās un svētku dienās apmeklētājus iepriecinās ar papildus piedāvājumu ar vienotu nosaukumu "Piedalies pats!", lai sniegtu iespēju ikvienam caur sajūtām un savu līdzdalību daudzkrāsaināk un dažādāk uztvert vēstures stāstus par Latvijas kultūras mantojumu.
 

Komentārs par rakstu: Turaidas muzejrezervāts piedāvā dažādas izklaides iespējas

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!