Piektdiena, 21. Jūnijs, 2024
Monvīds, Egita, Emīls
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Uzņēmēji: Iecerētajam izstāžu un konferenču centram pie lidostas "Rīga" nav izvēlēta piemērotākā atrašanās vieta

04.05.2010

Lai gan "Messe Frankfurt" izstāžu un darījumu centra izveide kopumā vērtējama pozitīvi, potenciālā atrašanās vieta pie lidostas "Rīga" nav piemērota šāda veida darījumu kompleksam, atzīst Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā valdes loceklis un "Hotel Bergs" valdes loceklis Aleksis Karlsons.

Līdzīgās domās ir arī Amerikas Tirdzniecības palātas Latvijā (ATPL) prezidents, zvērinātu advokātu biroja "Kļaviņš & Slaidiņš" jurists Ivars Slokenbergs. Izskanējis priekšlikums konferenču centru un viesnīcu kompleksu būvēt pie lidostas "Rīga", taču ATPL uzskata, ka tas būtu jābūvē pilsētas centrā.

"Piemēram, Amerikā visās lielajās "konferenču pilsētās" - Lasvegasā, Čikāgā, Jaunorleānā - konferenču centri ir pilsētas centrā, jo tie, kas apmeklē konferences, grib arī izklaidēties, un pilsētas centrs sniedz daudz plašākas iespējas nekā nomale," norāda Slokenbergs, atzīmējot, ka tā būtu iespēja, kā attīstīt Rīgu un radīt daudz jaunu darba vietu.

Karlsons Rīgu salīdzina ar ASV pilsētu Jaunorleānu. "Tā ir ostas pilsēta, tai ir sava vecpilsēta, un, tāpat kā Rīgai, arī Jaunorleānai ļoti nozīmīga ir tūrisma nozare. Jaunorleāna ar citām pilsētām spēj konkurēt ar modernu un konkurētspējīgu izstāžu centru, kas atrodas blakus vecpilsētas centram," sacīja uzņēmējs.

Viņš norāda, ka atrašanās blakus vecpilsētai ir viens no galvenajiem Jaunorleānas kā veiksmīgas darījumu un korporatīvā tūrisma piesaistes vietas priekšnoteikums.

"Jādomā ne tikai par tūrisma nozari, bet ilgtermiņā par to, kā mēs nodrošinām Vecrīgas un Rīgas vēsturiskā centra tālāko attīstību un izdzīvošanu. Rīga nav tik liela, un, ja mēs sākam attīstīt un būvēt ap Rīgu, mēs finansiāli un saimnieciski nespēsim uzturēt Rīgas vēsturisko centru, un tas tā ir jau patlaban," uzsver uzņēmējs.

Karlsons arī norāda, ka ilgtermiņā ir negatīvi, ka izmirst pilsētas centrs. "Jānovērtē vēsturiskā centra nozīme, jo īpaši no tūrisma viedokļa. Nevaram pārdot Rīgu kā tūrisma galamērķi bez vēsturiskā centra, tas ir produkta kodols, un ir pārāk liels risks, ja to pietiekami neattīstīs ilgtermiņā," sacīja "Hotel Bergs" īpašnieku pārstāvis.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldība plāno veidot darba grupu izstāžu un konferenču centra projekta izstrādei pie lidostas "Rīga".

Saistībā ar SIA "Rīgas pilsētbūvnieks" un izstāžu biznesa uzņēmuma "Messe Frankfurt Venue GmbH" iecerēto izstāžu un konferenču centra projektu patlaban norit detalizēta biznesa plāna izstrāde un ir uzsāktas sarunas ar potenciālajiem investoriem, iepriekš apliecināja "Messe Frankfurt Venue GmbH" pārstāve Latvijā Vita Liberte.

Vācijas un Latvijas puse 17.martā parakstīja nodomu protokolus par sadarbību starptautiska izstāžu un konferenču centra izveidē pie lidostas "Rīga".

Liberte pastāstīja, ka pēc nodomu protokola parakstīšanas nākamais darāmais darbs ir detalizētāka biznesa plāna izstrāde, lai projektam varētu piesaistīt investorus. Paredzams, ka biznesa plāna izstrādei būs nepieciešami aptuveni trīs mēneši.

"Rīgas pilsētbūvnieks" projektā piedalīsies ar zemi, bet "Messe Frankfurt" konsultēs un pēc tam arī apsaimniekos šo centru, savukārt būvniecībai tiks piesaistīts privāts investors.

Iecerētajā izstāžu un konferenču centra projektā paredzēts piesaistīt starptautisku viesnīcu operatoru, mazumtirdzniecības veikalu ķēdes un, iespējams, arī kazino.

Pirmie "Messe Frankfurt" aprēķini liecina, ka centra būvniecībā varētu tikt ieguldīti 80 līdz 100 miljoni eiro (56 līdz 70 miljoni latu). Aplēses veiktas, ņemot vērā izstāžu operatora līdzšinējo pieredzi, taču, kā atzīst Liberte, aprēķini vēl pagaidām ir ļoti aptuveni un nepieciešams veikt precīzākus un pamatotākus aprēķinus.
 

Komentārs par rakstu: Uzņēmēji: Iecerētajam izstāžu un konferenču centram pie lidostas "Rīga" nav izvēlēta piemērotākā atrašanās vieta

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!