Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Lielupes palienes pļavās pētniecība pieklususi

05.05.2010

Jelgavas teritorijā uz Pils salas atrodas valsts nozīmes dabas liegums - Lielupes palienes pļavas. Tā ir viena no pēdējām vietām, kur saglabājušās neskartas Lielupes palienes dabiskās pļavas.

Latvijas Dabas fonda pārstāvis, projektu vadītājs un ornitologs, kas bijis atbildīgs arī par projekta «Natura 2000» īstenošanu Lielupes palienes pļavu teritorijā, Jānis Reihmanis stāsta: «Līdz šim pētījumi šajā teritorijā bija kā turpinājums «Natura 2000» projektiem, taču pašlaik nav skaidrības ar turpmāko finansējumu, tāpēc arī pētnieciskā darbība teritorijā ir apstājusies.» J.Reihmanis paskaidroja, ka pētījuma laikā veikts monitorings, vērtētas apsaimniekojamās teritorijas. Tāpat pētījums pievērsās nakts putna griezes izpētei.
Lielupes palienes pļavas ir retu tārtiņveidīgo putnu - melnās puskuitalas, pļavas tilbītes un gugatņa - ligzdošanas vieta, pļavās konstatēts augsts ligzdojošo griežu blīvums. Tā ir nozīmīga migrējošo ūdensputnu atpūtas vieta, tāpēc - lai nodrošinātu netraucētu īpaši aizsargājamo putnu sugu ligzdošanu, katru gadu no 1.aprīļa līdz 30.jūnijam dabas lieguma zonā ir noteikts sezonas liegums. «Tā kā putnu ligzdošanas vieta daļēji sakrīt ar savvaļas zirgu ganību vietu Pilssalas teritorijā, lūdzam iedzīvotājus būt atbildīgiem un šajā sezonāla aizlieguma laikā zirdziņus neapciemot,» paskaidro J.Reihmanis.
Jāatgādina, ka teritorijā aizliegts ierīkot jaunus atkritumu poligonus un piegružot vidi ar atkritumiem ārpus tiem paredzētās vietās, kā arī kurināt ugunskurus ārpus īpaši norādītām vai speciāli ierīkotām vietām.

Komentārs par rakstu: Lielupes palienes pļavās pētniecība pieklususi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!