Ceturtdiena, 28. Septembris, 2023
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Veido Branku interaktīvo karti

05.05.2010

Veidojot bakalaura darba projektu Jauno mediju mākslas studiju programmā Liepājas Universitātē, jelgavnieks Uģis Narvils izvēlējās to veidot kā sociālu projektu, parādot kādu plašākai sabiedrībai nezināmu ciemu kā apskates vērtu objektu – ciemu Brankas. Pašlaik viņš strādā pie Branku interaktīvās kartes izveidošanas.

«Savam projektam par konceptuālo pamatu izvēlējos «zemes mākslinieka» Roberta Smitsona projektu «Paseikas monumenti», kurā autors savas dzimtās pilsētiņas ikdienišķās ainavas ar veco koka tiltu un kanalizācijas caurules, attēlo kā monumentus, apskates vērtus pieminekļus,» ideju skaidro U.Narvils.
Jelgavnieks mēģina dažādus garlaicīgus, vienkāršus un varbūt pat necilus ciemata objektus – ūdenstorni, veikalu, futbola laukumu, egli, aku – parādīt kā vietas, uz kurām būtu vērts atbraukt, piemēram, īsā vienas dienas ekskursijā, jo apkārt ir daudz un dažādas interesantas lietas un vietas, viss ir atkarīgs tikai no tā, kā uz tām skatās.
«Taču mani interesē ne tikai Brankas kā ģeogrāfiska, bet arī kā sociāla vide ar tās iedzīvotājiem, to stāstiem un atmiņām. Tāpēc izmantoju ne tikai fotogrāfijas, bet arī video, kuros pēc iespējas dažādāka vecuma un nodarbošanās iedzīvotājiem uzdodu dažādus jautājumus par Branku vēsturi, ikdienu, notikumiem, iespējams pat ļoti ikdienišķiem, tādējādi veidojot tuvāku, personiskāku skatījumu par šo vietu,» atklāj jelgavnieks, piebilstot, ka visa informācija tiks ievietota interaktīvajā Branku kartē, kura regulāri tiks papildināta ar aprakstiem un, iespējams, dažādām papildus sadaļām.
 

Komentārs par rakstu: Veido Branku interaktīvo karti

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!