Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Prognozē tūristu skaita pieaugumu no Latvijas uz Vāciju

05.05.2010

Lai gan Latvijas tūristi atšķirībā no Lietuvas un Igaunijas tūristiem ir piesardzīgāki un vairāk ekonomiskās krīzes skarti, šogad prognozējama tūristu skaita palielināšanās no Latvijas uz Vāciju, sacīja Vācijas Tūrisma centrāles Baltijas valstu pārstāve Eva Altenburga.

Altenburga atzina, ka pērn un šī gada sākumā Latvijas ceļotājus piesardzīgākus darījušas arī bēdīgās ekonomiskās prognozes un daudzi gan atcēluši iepriekš plānotus ceļojumus, gan arī neplānoja jaunus braucienus.

Vācijas Tūrisma centrāles Baltijas valstu pārstāve sarunā ar "Nozare.lv" arī norādīja, ka "savā ziņā ievērojamais Latvijas tūristu skaits samazinājums uz Vāciju salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm ir paradokss, jo no Latvijas uz Vāciju uz ir visvairāk tiešie avio savienojumi".

"Taču patlaban situācija pamazām uzlabojas, jo gan politiķi, gan ekonomisti sola, ka esam sasnieguši zemāko ekonomisko punktu un sabiedrībā vairs tik izteikti nedominē pesimisms. Līdz ar to atkal aktuālāka kļūst ceļošana, jo īpaši uz salīdzinoši tuvākiem galamērķiem, piemēram, Vācija," sacīja Altenburga.

Šodien Vācijas Tūrisma centrāles rīkotājā Vācijas tūrisma piedāvājuma prezentācijas pasākumā organizācijas pārstāvji informēja, ka pērn no Latvijas uz Vāciju tūristu skaits samazinājies par 27,1%, salīdzinot ar 2008.gadu, kas ir vislielākais tūristu skaita samazinājums uz Vāciju no Baltijas valstīm.

Baltijas valstu vidū pērn vismazākais tūristu skaita samazinājums bijis no Igaunijas (mīnus 12,1%), seko Lietuva (mīnus 15,6%), liecina Tūrisma Centrāles apkopotā informācija.

"Arī šī gada sākumā Igaunija un Lietuva uzrāda tūristu skaita pieaugumu uz Vāciju. Lietuvieši uz Vāciju šī gada pirmajos divos mēnešos ceļojuši par 14,1% biežāk nekā pērn un igauņu tūristu skaits uz Vāciju palielinājies par 6,3%, savukārt tūristu skaits no Latvijas uz Vāciju turpina samazināties un ir vēl par 11,2% mazāks nekā pērn," sacīja Tūrisma Centrāles pārstāvis Kristians Serbians.

Serbians informēja, ka pērn Lietuvas tūristu pavadīto nakšu skaits Vācijas tūrisma mītnēs sasniedzis 98 000, savukārt Latvijas tūristu pavadīto nakšu skaits Vācijā sasniedzis 77 000. Igaunijas tūristi pavadījuši 65 000 nakšu Vācijas tūrisma mītnēs.

Kopumā pērn Vācijā tūristu skaits no Austrumeiropas valstīm samazinājies par 9,4%, salīdzinot ar 2008.gadu, taču šī gada sākumā - janvārī un februārī - tūristu skaits no šīm valstīm uz Vāciju pieaudzis par 0,9%.

Vācijas Tūrisma centrāles rīcībā esošā informācija liecina, ka Vācija ir trešais lielākais Eiropas tūristu galamērķis aiz Spānijas un Francijas.

Tūrisma centrāles pārstāvji šodien prezentēja Frankfurtes, Rīdeshaimas un Reinas upes ielejas tūrisma piedāvājumu, norādot, ka Frankfurte ir sasniedzama un piedāvā iespējas ne tikai darījumu braucieniem un atpūtas ceļojumiem.
 

Komentārs par rakstu: Prognozē tūristu skaita pieaugumu no Latvijas uz Vāciju

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!