Ceturtdiena, 13. Jūnijs, 2024
Uva, Ainārs, Zigfrīds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Līdz kases aparātu pārprogrammēšanai uz 10% PVN likmi izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs darījumus kases aparātā var reģistrēt ar līdzšinējo PVN likmi

05.05.2010

2010. gada 25.martā pieņemtais likums "Grozījumi likumā "Par pievienotās vērtības nodokli"" paredz, ka no 2010. gada 1.maija izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs tiek piemērota samazinātā PVN likme - 10 procenti. Jaunā PVN likmes piemērošana, reģistrējot darījumus kases aparātā, kases sistēmā, specializētajā ierīcē vai iekārtā (turpmāk - kases aparāts), tā lietotājam bija jānodrošina no 2010. gada 1.maija.

Gadījumā, ja kases aparāta lietotājs vai apkalpojošais dienests nav savlaicīgi veicis jaunās PVN likmes pārprogrammēšanu kases aparātā, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk - VID) iesaka laika posmā līdz kases aparāta pārprogrammēšanai darījumus kases aparātā reģistrēt ar līdzšinējo PVN likmi, kāda tā ir ieprogrammēta kases aparātā.

VID vērš uzmanību, ka laikposmā, kamēr par kases aparātā reģistrētajiem darījumiem tiek izsniegts kases čeks, kurā norādīta neatbilstoša PVN likme, kases čeks tikai apliecinās par darījumu saņemto samaksu. Kases aparāta lietotājam ir pienākums pēc darījuma partnera pieprasījuma izsniegt attaisnojuma dokumentu, kurā norādīti visi likumā "Par grāmatvedību" un likumā "Par pievienotās vērtības nodokli" noteiktie rekvizīti, kā arī kases čeka datums un numurs. Kases čekam papildus noformētajā attaisnojuma dokumentā ir jānorāda uz 2010. gada 1.maiju spēkā esošā darījumam piemērojamā PVN likme, t.i., 10 procenti, un summa. Kases čeks ar neatbilstošām PVN likmēm bez papildus noformēta attaisnojuma dokumenta nevar tikt izmantots par attaisnojuma dokumentu.

Piemēram:

• pakalpojuma cena kases čekā ar PVN 121.00 lats, t.sk.

PVN 21% ? 21.00 lats

• pakalpojuma cena attaisnojuma dokumentā 121.00 lats,

t.sk. PVN 10% ? 11.00 lati.

Ja kases aparātā darījumi tiek reģistrēti ar līdzšinējo PVN likmi, kases aparāta žurnālā reģistrēto darījumu kopsummas sadalījumu pa atsevišķām kases aparāta nodaļām un PVN summu, pamatojoties uz Z pārskata datiem, pārrēķina un norāda atbilstoši 2010. gada 1.maijā spēkā esošajai PVN likmei, t.i., 10 procentiem.

Z pārskatā, pamatojoties uz kuru tiek izdarīti ieraksti kases aparāta žurnālā, veic attiecīgus nepieciešamos labojumus (norādot pareizo PVN likmi (10 procenti), aprēķinot pareizo PVN summu, u.c.). Tāpat PVN summas ir jāpārrēķina un jānorāda kases aparāta žurnāla 16., 17., 18., 19., 20.ailē.

Tipogrāfiski iespiesta kases aparāta žurnāla ailēs, kurās ir atšifrētas PVN likmes, var ar roku labot PVN likmes uz tādām, kādas ir spēkā ar 2010. gada 1.maiju.

VID informē, ka valstī noteikto atbilstošo nodokļu likmju programmēšanu kases aparātā var veikt gan pats kases aparāta lietotājs, gan apkalpojošais dienests. Pats kases aparāta lietotājs var veikt valstī noteikto atbilstošo nodokļu likmju programmēšanu kases aparātā, ja nenotiek iejaukšanās kases aparāta konstrukcijā un netiek noņemtas vai bojātas apkalpojošā dienesta uzliktās plombas. Pēc atbilstošo nodokļu likmju programmēšanas kases aparātā, tā lietotājs:

- izdrukā Z pārskatu, kuru apstiprina ar lietotāja parakstu un ielīmē kases aparāta tehniskajā pasē;

- nekavējoties izdara ierakstu kases aparāta tehniskajā pasē, norādot datumu, laiku un apstiprinot ar lietotāja parakstu;

- par veikto programmēšanu piecu dienu laikā rakstiski informē apkalpojošo dienestu, ar kuru noslēgts līgums par kases aparāta apkalpošanu.

Savukārt, ja atbilstošās nodokļu likmes pārprogrammēšanu kases aparātā veic apkalpojošais dienests, tad kases aparāta lietotājam kases aparāta žurnālā ir jāreģistrē precīzs apkalpojošā dienesta izsaukšanas datums un laiks.

Plašāka informācija kases aparātu, kases sistēmu, specializēto ierīču un iekārtu lietotājiem par mainīto PVN likmju ieprogrammēšanu kases aparātā, kases sistēmā, specializētajā ierīcē un iekārtā pieejama VID mājas lapā www.vid.gov.lv sadaļā Nodokļi / Kases aparāti un kases sistēmas / Tiesību akti.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID konsultāciju tālruni 1898, izvēloties sarunas tēmu "Nodokļi".

Papildu informācija:

VID Komunikācijas daļa

tel. 67028691, 67028695, 29350642
 

Komentārs par rakstu: Līdz kases aparātu pārprogrammēšanai uz 10% PVN likmi izmitināšanas pakalpojumiem tūristu mītnēs darījumus kases aparātā var reģistrēt ar līdzšinējo PVN likmi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!