Ceturtdiena, 28. Septembris, 2023
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstrādātas divas jaunas suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" un "No pils uz pili"

07.05.2010

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (LNVM) sadarbībā ar Latvijas suvenīru veidotāju apvienību "NicePlace" izstrādājis divas jaunas suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" un "No pils uz pili", šodien žurnālistiem stāstīja LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Ilze Jākobsone.

Suvenīru līnijā "Latvijas dārgumi" iekļautas vairāk nekā 80 suvenīru vienības, un tie tapuši, izmantojot LNVM krātuvē esošos materiālus, savukārt suvenīru līnijā "No pils uz pili", kuras dizainu veidojusi "NicePlace" māksliniece un grāmatu dizainere Zane Ernštreite, ietilpst piecas vienības.

Suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" izstrādājumi ir pastkartes, grāmatzīmes, krūzīšu paliktņi, auduma maisiņi, nozīmītes, magnētiņi un T krekli.

"NicePlace" vadītājs Valts Ernštreits žurnālistiem stāstīja, ka šo abu suvenīru līniju veidotie suvenīri atšķirsies no līdz šim zināmajiem suvenīriem. "Ar šiem suvenīriem mēs vēlamies parādīt Latviju tādu, kādu mēs paši to redzam, parādot Latvijas nezūdošās vērtības. Radot šos suvenīrus, mēs koncentrējāmies uz to, lai kaut kur citur iegādāti suvenīri no šīm līnijām cilvēkos rosinātu vēlmi apmeklēt muzeju un iepazīt muzeju ekspozīciju, iepazīstot tuvāk arī Latviju," sacīja Ernštreits.

Piemiņas lietu kolekcija "Latvijas dārgumi" ir pirmais LNVM un "NicePlace" sadarbības auglis. LNVM krātuvē ir apmēram viens miljons priekšmetu, ko var izmantot kā materiālu jaunu suvenīru tapšanai.

Suvenīru līnija "No pils uz pili" tapusi, gaidot Rīgas pils 500 gadu jubileju, kas tiks svinēta pēc pieciem gadiem.

Kā pirmie jaunos "Latvijas dārgumi" sērijas suvenīrus saņems Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi.

Plašākai publikai suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" un "No pils uz pili" piemiņas lietas tiks prezentēts Muzeju naktī, kad tas būs pieejams arī iegādei. Muzeju naktī ar jauno suvenīru līniju interesenti varēs iepazītie LNVM telpās Rīgas pilī un Cēsu Vēstures un mākslas muzejā.

"NicePlace" ir 2006.gadā dibināts Latvijas uzņēmums, kas veido Latvijas suvenīrus, pielietojot augstas kvalitātes dizainu un materiālu, tai skaitā vietējo ražotāju produkciju.
 

Komentārs par rakstu: Izstrādātas divas jaunas suvenīru līnijas "Latvijas dārgumi" un "No pils uz pili"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!