Ceturtdiena, 28. Septembris, 2023
Sergejs, Svetlana, Lana
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki diskutē par tūrisma pakalpojumu kvalitāti ĶNP teritorijā

07.05.2010

Ceturtdien, 6.maijā jau ceturto reizi kopā sanāca Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) tūrisma foruma dalībnieki. Šoreiz sarunu centrā bija tūrisma pakalpojumu kvalitāte, kas vienā no iepriekšējām foruma sanāksmēm tika atzīta par vienu no aktuālākajām tēmām. Semināru vadīja lauku attīstības konsultante Elita Orniņa, kura ļoti saistošā veidā iepazīstināja klātesošos ar esošajiem tūrisma kvalitātes sertifikātiem Latvijā, to piešķiršanas kārtību un vērtēšanas kritērijiem.

 Sarunu laikā raisījās nopietna diskusija par trūkumiem likumdošanā, kas nosaka mazo sabiedrisko būvju ugunsdrošības prasību uzraudzību. Uzmanība tika pievērsta arī citiem ar tūrisma pakalpojumu kvalitāti saistītiem tematiem, īpaši izceļot personiskas attieksmes nepieciešamību pret katru klientu, lai veicinātu viņa atgriešanos pie pakalpojumu sniedzēja un pozitīvas mutvārdu reklāmas izplatīšanos. Teorētisko informāciju lieliski papildināja daudz praktisku, viegli uztveramu piemēru. Savukārt, semināra noslēgumā dalībniekiem pašiem bija iespēja piedalīties viesu nama "Melnais stārķis" piedāvājuma kvalitātes vērtēšanā kopā ar Elitu Orniņu, pārliecināties, kam tiek pievērsta uzmanība šī procesa laikā un kopīgi pārrunāt pamanītās priekšrocības un trūkumus. Pēc viesu nama "Melnais stārķis" vērtēšanas semināra dalībnieki apciemoja turpat kaimiņos esošo viesu namu "Jūras mols" un Ķemeru nacionālā parka informācijas centru, lai iepazītos ar to sniegto piedāvājumu. Visi klātesošie semināru atzina par izdevušos, jo tā laikā varēja iegūt daudz praktiskas informācijas par pakalpojumu kvalitātes prasībām, kā arī likt pamatus jaunām sadarbības iespējām. Seminārs palīdzēja arī apjaust Zaļā sertifikāta prasību lielo līdzību ar Eiropas ilgtspējīga tūrisma hartas principiem, ko turpmāko gadu laikā, projekta "Parki un ieguvumi" ietvaros paredzēts iedzīvināt arī ĶNP teritorijā. Nākamā ĶNP tūrisma foruma tikšanās plānota 14.maijā, kad uzmanības centrā būs mārketinga jautājumi.

ĶNP tūrisma foruma veidošana notiek projekta "Parki un ieguvumi" ietvaros. Jau ziņots, ka ĶNP administrācija ir iesaistījusies Eiropas Savienības finansētā Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas 2007. - 2013. gadam projektā "Nacionālie parki un ieguvumi - sociālekonomiskā labuma veidošana reģionos, ilgtspējīgi apsaimniekojot tajos esošās aizsargājamās dabas teritorijas". Projektā piedalās arī lauku tūrisma asociācija "Lauku Ceļotājs" no Latvijas un vēl 16 dabas aizsardzības organizācijas no 5 valstīm. Projekta ietvaros Ķemeru nacionālā parka administrācija izstrādās ilgtspējīga tūrisma stratēģiju un darbības plānu nacionālā parka teritorijai un apkārtnei, kā arī uzsāks tā ieviešanu, savukārt Lauku ceļotājs izveidos vairākus jaunus dabai draudzīgus tūrisma produktus ĶNP teritorijai.

Informāciju sagatavoja Ilze Vanaga, Dabas aizsardzības pārvaldes Ķemeru nacionālā parka administrācijas dabas aizsardzības speciāliste.

Projekta kontaktpersonas Ķemeru nacionālajā parkā:

Agnese Balandiņa:

e-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv,

tel.: 26424972

Vita Caune,

e-pasts: vita.caune@daba.gov.lv,

tel.: 29407332
 

Komentārs par rakstu: Ķemeru nacionālā parka tūrisma foruma dalībnieki diskutē par tūrisma pakalpojumu kvalitāti ĶNP teritorijā

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!