Svētdiena, 16. Jūnijs, 2024
Justīne, Juta
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Šo nedēļu Strenči aizvada Gaujas Plostnieku svētku zīmē.

10.05.2010

Ir klāt viens no gada lielākajiem notikumiem pilsētā, kas pulcē daudz apmeklētāju arī no citām vietām. Plostniekus un plostus Strenčos godā cels jau 13. gadu. Svētku kulminācija gaidāma šo sestdien, 15. maijā, bet jau trešdien, 12. maijā, pie Spicu tilta pār Gauju sies plostu no 10 plenēm. Ekspedīcija ar plostiem no Spicu tilta līdz Strenčiem notiks ceturtdien un piektdien.


Foto: ziemeļlatvija.lv

Svinēs visu dienuBiedrības "Gaujas plostnieki" pārstāve, Strenču novada deputāte Velga Graumane informē, ka pirmo reizi plostu siešanā piedalīsies astoņi Strenču vidusskolas audzēkņi. "Gaujas plostnieki" sadarbībā ar valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts meži" (LVM) struktūrvienību "Mammadaba" īsteno projektu par jaunatnes apmācību plostu siešanā. Ceturtdien jaunieši arī dosies plostu ekspedīcijā pa Gauju, kur katru no viņiem uzraudzīs pieredzējušie plostnieki.
V. Graumane priecājas par LVM atbalstu šādam projektam. "Tā ir tradīciju pārmantošana paaudžu paaudzēs, kas nedrīkst pārtrūkt," viņa uzsver.
Piektdien plostu ekspedīcijā piedalīsies arī strencēniešu sadraudzības pilsētas Saidas (Vācija) pašvaldības delegācija un Strenču pilsētas mecenātu Minhu ģimenes, pansionāta īpašnieku, pārstāvji, kas arī ielūgti uz Gaujas Plostnieku svētkiem.
Sestdien, 15. maijā, Gaujas Plostnieku svētkus Strenčos svinēs visu dienu. Būs koncerti, sacensības plostnieku garā, zaļumballe un citas izklaides. Pie brīvdabas estrādes jau no pulksten 8.00 darbosies gadatirgus. Turpat biedrības "Gaujas plostnieki" informācijas centrā varēs iegādāties suvenīrus. Notiks loterija, lai atbalstītu "Gaujas plostnieku" darbību. No pulksten 10.30 pie estrādes darbosies "Vinnija Pūka bērnu pilsētiņa".
Plostu pie Vecā ozola Gaujmalā svinīgi sagaidīs pulksten 10.00, un Gaujas plostnieki dosies gājienā līdz estrādei. Tur pulksten 10.30 sāksies koncerts. Uzstāsies pūtēju orķestris "Strenči", Strenču senioru dāmu deju kolektīvs "Madaras" un ciemiņi no Igaunijas - Pilvas vidējās paaudzes deju kopa.
Pirmo reizi - peldlīdzekļu parāde
Sestdien pulksten 12.00 uz plosta pie Vecā ozola pret ziedojumiem varēs nobaudīt plostnieku zupu un dzērienu "Plosta prieks". Ziedojumus vāks, lai biedrības "Gaujas plostnieki" pārstāvju līdzdalībai Starptautiskās Plostnieku asociācijas asamblejā, kas jūnijā notiks Itālijā.
No pulksten 13.00 līdz 16.00 Gaujas pludmalē notiks dažādas jautras aktivitātes plostnieku garā pieaugušajiem un bērniem. No pulksten 13.30 Gaujā no pludmales līdz Vecajam ozolam sāksies nemotorizēto un netradicionālo peldlīdzekļu demonstrējumi. Pašdarināto plostu parādi pirmo gadu rīko biedrība "Gaujas plostnieki".
Visus dalībniekus suminās tūlīt pēc brauciena. Startēt var gan komandā, gan individuāli. Dalībniekiem iepriekš jāpiesakās līdz 14. maijam, zvanot pa tālruni 26664562 Aleksandram Brjuņinam. Viņš arī sniegs sīkāku informāciju par šā pasākuma nolikumu.
Pulksten 15.00 pie Strenču brīvdabas estrādes tiksies bijušie plostnieki (lietus gadījumā - Strenču ēdnīcā). Pulksten 19.00 estrādē sāksies vakara koncerts. Tajā uzstāsies Strenču jauniešu deju kolektīvs, vidējās paaudzes deju kopa "Tīne", J. Ziemeļnieka Strenču Tautas teātris un tie Strenču novada skolēnu kolektīvi, kuri atlases skatēs nopelnījuši tiesības piedalīties X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.
Pulksten 21.30 uz Gaujas gar Veco ozolu skanēs vakara mūzika. Divās laivās muzicēs Jērcēnu folkloras kopa "Mežābele".
Pulksten 22.00 estrādē sāksies šās sezonas pirmā zaļumballe. Spēlēs grupa "Lauku muzikanti".
www.ziemellatvija.lv
 

Komentārs par rakstu: Šo nedēļu Strenči aizvada Gaujas Plostnieku svētku zīmē.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!