Ceturtdiena, 13. Jūnijs, 2024
Uva, Ainārs, Zigfrīds
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Valmierā norisināsies Muzeju nakts

10.05.2010

Sestdien, 15.maijā jau sesto reizi Latvijā norisināsies starptautiskā akcija „Muzeju nakts", kuras ietvaros arī Valmierā paredzētas visdažādākās aktivitātes. Šogad svētki noritēs ar moto „Par tīru pasauli!"
No plkst.19 Valmieras Novadpētniecības muzejā apmeklētājiem durvis vērs vairākas jaunas izstādes - „Mazs, mazs podiš'", „Liesmu locīt", kā arī dabas materiālu figūru izstāde „Meža stāsts". Izstādes un ekspozīcijas muzejā būs apskatāmas līdz pat plkst.01:00.
 

No plkst. 20 līdz 22 lieli un mazi muzeja viesi varēs piedalīties radošajās darbnīcās, kurās ikviens varēs iemēģināt roku podu darināšanā, raku cepļa dedzināšanā, loku šaušanā. Augu brīnumainās spējas skaistumkopšanā atklās salona „Līga" pārstāves, savukārt ūdeņu spēles piedāvās ūdeņu pētnieks, hidrobiologs Andris Urtāns ar domubiedriem. Ar aktivitātēm Muzeju nakts pasākumos piedalīsies arī SIA „Valmieras Ūdens" un SIA „Naukšēni", dodot iespēju uzzināt visu par un ap dzeramo ūdeni Valmierā. Ar savām aktivitātēm piedalīsies arī SIA „ZAAO".
No plkst. 20 - 21 Vidzemes Augstskolas studentu pavadībā Muzeju nakts apmeklētājiem būs iespēja doties interaktīvā ekskursijā „Noslēpumu upe". Ap plkst.22 būs iespējams vērot uguns tiltu pār Rātsupīti, savukārt no plkst. 22:30 Valmieras pilsdrupu estrādē koncertu sniegs Valmieras pilsētas muzicējošie jaunieši - Dzeltenais koris, „Rockhardez", „The Capybaras", „Break Studio", BLOC „Māja" ģitāras studija, „Pekšņi" un deju grupa „Odesa".
Muzeju nakts ietvaros dažādas aktivitātes valmieriešiem un pilsētas viesiem piedāvās arī Valmieras Valsts ģimnāzija. No plkst.19 līdz 01:00 būs iespēja apskatīt izstādes, gaismas instalācijas, kā arī doties naksnīgā pastaigā pa dabas taku un skulptūru dārzu. No plkst. 20 - 22 dabas izziņas klasē - laboratorijā būs iespēja apgūt aušanas pamatus, vērot ķīmijas eksperimentus, kā arī piedalīties keramikas radošajā darbnīcā. No plkst. 22 - 24 ikviens interesents varēs vērot zvaigžņotās Valmieras debesis.
Savukārt galerijas „Laipa" izstādes apmeklētāji varēs aplūkot jau no plkst. 15. No plkst. 17 būs iespēja gūt ieskatu izstādē "Modes pasaula Latvijā" no cikla "Kultūras Laipas".
Jāpiebilst, ka pēdējos gados Muzeju nakts kļuvusi par vienu no vērienīgākajiem pasākumiem muzeju nozarē. Tas ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Akcija tradicionāli norisinās no sestdienas vakara (plkst.19:00) līdz svētdienas pirmajai rīta stundai vai ilgāk. Ieeja muzejos akcijas laikā ir bez maksas.
Elīna Neimane Sabiedrisko attiecību speciāliste 10.05.2010.
www.ziemellatvija.lv
 

Komentārs par rakstu: Valmierā norisināsies Muzeju nakts

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!