Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Projekts "Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010"

12.05.2010

Tūrisma attīstības valsts aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju ir uzsākusi Eiropas Komisijas projekta "Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010" ("European Destinations of Excellence" - EDEN) īstenošanu Latvijā. Projekta ietvaros norisināsies konkurss, kurā tiks noskaidrots šī gada perspektīvākais tūrisma galamērķis Latvijā, kas atbilst EDEN inovāciju un ilgtspējīgas tūrisma attīstības kritērijiem.

EDEN projekta mērķis ir pievērst uzmanību Eiropas topošajiem un potenciālajiem tūristu galamērķiem, to vērtībām, daudzveidībai un veicināt tūrisma objektu tūrisma objektu attīstību saskaņā ar ilgtspējīgas attīstības principiem. EDEN projekti ir tematiski, šī gada tēma "Tūrisms un ūdens resursi".
EDEN projektā var piedalīties pašvaldības, to struktūrvienības, pašvaldību aģentūras un valsts aģentūras, projekta konkursā piesakot tūrisma galamērķus, kuros pēdējo trīs gadu laikā ir veiktas aktivitātes, kas veicinājušas tūrisma piedāvājuma popularizēšanu izmantojot vietējo nemateriālo mantojumu. Tūristu galamērķī veiktajām aktivitātēm ir jābūt ilgtspējīgām un inovatīvām, kā arī jākalpo par paraugu citiem tūristu galamērķiem.
Pretendentiem arī ir jābūt atbilstošiem tūrisma plānošanas dokumentiem, kas nosaka tūrisma attīstību reģionālā vai pašvaldību līmenī. Ar detalizētu konkursa nolikumu var iepazīties TAVA mājas lapā www.tava.gov.lv .

Konkurss veicina tūrisma galamērķa popularitāti, un uzvarētājs Latvijā iegūs tiesības izmantot EDEN projekta zīmolu atpazīstamības veicināšanai. Paredzēta popularizēšana Latvijas masu medijos un informatīvajos materiālos, un tiks uzņemta 10 minūšu gara videofilma par tūrisma galamērķa attīstību un tūrisma iespējām šajā galamērķī. Tāpat EDEN projekta uzvarētājs tiks popularizēts projekta noslēguma konferencē Latvijā un Eiropas Tūrisma Forumā.
Latvijā EDEN projekts tiks realizēts jau ceturto reizi. Līdz šim par izcilākajiem EDEN tūrisma galamērķiem Latvijā 2007.gadā tika atzīta ar Kuldīgas pilsēta, 2008.gadā - Latgales podnieki, bet 2009.gadā - Tērvetes dabas parks.
Pieteikumus dalībai EDEN projektā jāiesniedz līdz 2010.gada 30.maijam Tūrisma attīstības valsts aģentūrā (TAVA), Brīvības iela 55, Rīga, LV-1519.
 

Komentārs par rakstu: Projekts "Eiropas izcilākie tūristu galamērķi 2010"

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!