Pirmdiena, 25. Septembris, 2023
Rauls, Rodrigo
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz bezmaksas ekskursijām 22. maijā Ziemeļkurzemē

12.05.2010

2010. gads ir Starptautiskais bioloģiskās daudzveidības gads. Gada devīze „Daudzveidība ir dzīvība” liek domāt par tajā ielikto jēgu: katrai dzīvības formai, lielai vai mazai ir izšķiroša nozīme visas planētas kopējā dzīvības mistērijā.


Foto: Talsu novada TIC

Ik gadus 22.maijā tiek atzīmēta dabas daudzveidības diena, taču šogad Latvijā to atzīmēs īpaši. Šai dienai veltīti pasākumi notiks daudzās Latvijas dabas teritorijās, tostarp arī Ziemeļkurzemē Dundagas un Ventspils novadā. Aicinām piedalīties visus, kuri pēc garās ziemas vēlas iziet dabā un uzzināt vairāk par Latvijas dabas vērtībām.
Dundagas novads
Slīteres nacionālais parks
7:00 Mosties ar putniem Slīteres dabas takā. Vada zoologs Vilnis Skuja.
Augu un dzīvnieku daudzveidība Slīteres Zilo kalnu platlapju mežā īpaši spilgti redzama un dzirdama pavasarī, kad daudzbalsīgs dziedātājputnu koris modina Slīteres mežus. Tikšanās pie Šlīteres bākas.
10:00 un 13:00 Lakšu laiks Slīteres Zilajos klanos. Vada zooloģe Ina Brauna.
Maija beigas ir skaistākais laiks Šlīteres Zilajos kalnos, kad Baltijas ledus ezera senkrasta nogāzi klāj ziedošo lakšu paklājs. Tikšanās pie Šlīteres bākas.
21:00 Vakara junda Pēterezerā. Vada zoologs Vilnis Skuja.
Platākajā no Slīteres nacionālā parka mitrajām starpkāpu ieplakām jeb vigām guļ Pēterezers. Maija vakars ir īstais laiks izbaudīt putnu, varžu, krupju un citu radību rosību Slīteres mežu biezoknī. Tikšanās pie Pēterezera dabas takas ceļa Dundaga – Mazirbe malā.
No plkst.11:00 līdz 13:00 filmu priekšpusdiena „Vērosim dabu kopā” Šlīteres bākas baltajā namiņā.
Iespēju ielūkoties dzīvnieku privātās dzīves ainās sagādājis Baltijas jūras reģiona programmas projekts «Baltijas Zaļā josta», ar kura atbalstu notiek slēpta dzīvnieku filmēšana Slīteres NP mežos.
Latvijas lauku tūrisma asociācijas „Lauku Ceļotājs” dabas tūrisma speciālists Juris Smaļinskis prezentēs šī projekta ietvaros izveidoto jūras piekrastes militāro objektu datu bāzi un laikabiedru atmiņas pa Padomju laikiem pierobežas zonā Latvijā.
Ventspils novads
Dabas liegums „Užava”
10:00 Mainīgās kāpas. Ekskursijas laikā būs iespēja uzzināt par kāpu veidošanās procesiem, to veidiem un aizsardzību, par dabiskajiem procesiem mežā, kā arī par meža iemītniekiem. Ekskursija notiks pārgājiena veidā, maršruts aptuveni 6 km dabiskos apstākļos. Pieteikumus uz ekskursiju sūtīt uz e-pastu slitere@daba.gov.lv vai pa telefonu 63286000.
Dabas liegums „Stiklu purvi”
11:00 Vasenieku purvs. Ekskursija notiks pa Vasenieku purva laipu, aptuvenais maršruta garums 4 km. Ekskursijas laikā būs iespēja uzzināt par to, kā veidojušies purvi, kā purvs „dzīvo”, kā arī to, kā purvus var atjaunot. Tikšanās vieta pie purva takas – nokļūšana pa autoceļu Ventspils - Blāzma - Dundaga , posmā Blāzma - Stikli sekot norādei „Vasenieku purva laipa”. Pieteikumus uz ekskursiju sūtīt uz e-pastu slitere@daba.gov.lv vai pa telefonu 63286000.
Dabas liegums „Druviņu tīrelis”
12:00 Purvā līdz ausīm. Grūts pārgājiens Usmas mežu masīva sirdī, domāts dabas mīļotājiem, asu izjūtu cienītājiem un tiem, kuri vēlas iepazīt Ventspils novada klusākos nostūrus. Aptuvenais pārgājiena garums 7 km pa purvu un slapjajiem mežiem dabiskos apstākļos profesionālu dabas speciālistu pavadībā. Nepieciešamais ekipējums – ūdensnecaurlaidīgi apavi, silts un lietus necaurlaidīgs apģērbs, pusdienmaize, kā arī personīgais transports. . Pieteikumus uz ekskursiju sūtīt uz e-pastu slitere@daba.gov.lv vai pa telefonu 63286000.
 

Komentārs par rakstu: Dabas aizsardzības pārvalde aicina uz bezmaksas ekskursijām 22. maijā Ziemeļkurzemē

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!