Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

ĀM brīdina tūristus par iespējamām rindām vīzu saņemšanai pārstāvniecībās

18.05.2010

Saistībā ar personāla un finanšu resursu samazinājumu ārlietu dienestā vīzu pieteikumu iesniegšanai Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs, it īpaši NVS reģionā, var veidoties rindas un to apstrādei vasaras sezonā būs nepieciešams ilgāks laiks, brīdina Ārlietu ministrija (ĀM).

Ministrija, tuvojoties tūrisma sezonai, aicina personas, kurām ieceļošanai Latvijā nepieciešama vīza, jau savlaicīgi vērsties mūsu valsts diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārvalstīs un iesniegt dokumentus vīzu saņemšanai, aģentūru LETA informēja ĀM Preses un informācijas nodaļā.

ĀM informē: ņemot vērā, ka ar Eiropas Vīzu kodeksa piemērošanas uzsākšanu šā gada 5.aprīlī Šengenas vīzu izsniegšanas jomā ir ieviestas nelielas izmaiņas, vīzu pieprasītājiem ir īpaša uzmanība jāpievērš to rīcībā esošajiem ceļošanas dokumentiem. Ceļošanas dokuments ir derīgs, ja tā derīguma termiņš pārsniedz vismaz trīs mēnešus pēc dienas, kad plānots izceļot no Šengenas teritorijas, tajā ir vismaz divas brīvas lapaspuses un tas ir izdots pēdējos desmit gados.

Pirms vīzu pieteikumu iesniegšanas pārstāvniecībā informācijas noskaidrošanai par nepieciešamajiem dokumentiem un pieteikumu iesniegšanas procedūrām ĀM iesaka rūpīgi iepazīties ar ĀM un pārstāvniecību mājaslapā pieejamo informāciju. Pārstāvniecību ārvalstīs kontaktinformācija atrodama ĀM mājaslapā.

Vispārīgu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību ir iespējams saņemt ĀM un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapās, kā arī zvanot uz ĀM Konsulārā departamenta bezmaksas informatīvo tālruni ceļotājiem 80 00 59 05.

Vienlaicīgi ĀM aicina tos Latvijas valstspiederīgos, kuri pastāvīgi uzturas ārvalstīs, jau laicīgi izvērtēt, vai tuvākajā laikā nav paredzams mainīt pasi vai kārtot citas formalitātes ar Latvijas pārstāvniecību ārvalstīs starpniecību. Tā kā jau pašlaik pārstāvniecībās ievērojami ir palielinājies konsulārā darba apjoms, ieteicams savlaicīgi vērsties pārstāvniecībā, lai vienotos par iespējamo pakalpojuma saņemšanas laiku.

Pirms pakalpojuma veikšanas ĀM aicina rūpīgi precizēt līdzi ņemamo dokumentu sarakstu katrā atsevišķā gadījumā pārstāvniecību mājaslapās, lai pakalpojumu būtu iespējams saņemt iespējami īsākā termiņā.
 

Komentārs par rakstu: ĀM brīdina tūristus par iespējamām rindām vīzu saņemšanai pārstāvniecībās

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!