Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Izstrādātas vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem

23.05.2010

Lauku tūrisma asociācija "Lauku ceļotājs" izstrādājusi vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem visās dabas teritorijās.

Asociācijas prezidente Asnāte Ziemele pastāstīja, ka asociācija izstrādājusi vadlīnijas taku krāsu marķējumam, kas jau izmēģinātas dabā.

Aktīvā tūrisma maršrutu marķēšanas sistēmu asociācija ieviesīs, lai veicinātu videi draudzīga un ilgtspējīga tūrisma attīstību, kā arī samazinātu līdzekļu un resursu apjomu, kas līdz šim ir ticis ieguldīts maršrutu marķēšanas procesā.

"Atšķirībā no iepriekš izmantotajiem koka stabiem, kas ir dārgi un neracionāli, videi draudzīgāks un ekonomiskāks ir krāsu marķējums. Turklāt tūrisma nozares uzņēmēji un pakalpojumu sniedzēji ir atsaucīgi un dažkārt paši ir gatavi marķēt tūrisma maršrutus un padarīt informāciju tūristiem un vietējiem ceļotājiem saprotamāku un pieejamāku," sacīja Ziemele.

Balstoties uz izstrādātajām vadlīnijām brīvdabas informācijas saturam, asociācija sagatavojusi informāciju un uzstādījusi piecus brīvdabas stendus Slīteres nacionālajā parkā.

Stendos akcentētas Slīteres unikālās vērtības - daba, militārais mantojums, lībiešu ciemi un to kultūrvide, attēlojot informāciju kartē, kā arī informāciju sniedzot gan latviešu un angļu valodā, gan papildinot atsevišķus objektus ar lībiskajiem tulkojumiem.

Vadlīnijas pieejamas asociācijas "Lauku ceļotājs" mājaslapā.

"EK Life" programmas projektā "Vides politikas un pārvaldības priekšlikumu izstrāde, demonstrējot tūrisma attīstības ieguvumus vides, sociālajā un ekonomikas jomā Slīteres nacionālajā parkā - "Natura 2000" teritorijā" "Lauku ceļotājs" ir izstrādājis ieteikumus tūrisma attīstības un dabas aizsardzības politikas dokumentiem, ko demonstrēs SNP, atklājot jaunus tūrisma maršrutus, izdodot Slīteres nacionālā parka tūrisma ceļvedi un uzstādot informatīvos brīvdabas stendus.

Kā ziņots, 12.jūnijā Slīteres nacionālajā parkā (SNP) notiks Slīteres ceļotāju diena, kurā prezentēs jaunus tūrisma maršrutus, Slīteres nacionālā parka ceļvedi un brīvdabas stendus, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja lauku tūrisma asociācijā "Lauku ceļotājs".

Pasākuma rīkotāji sola, ka šajā dienā Slīteri varēs apceļot gan individuāli, gan ar gidu un vietējo iedzīvotāju pavadībā, izvēloties sev interesantāko maršrutu: ar kājām, auto, riteņiem vai laivām. Varēs arī iepazīties ar vietējo iedzīvotāju - lībiešu - tradīcijām, kultūru, mūziku un īpašo kulināriju. Pasākuma laikā notiks arī vietējo amatnieku un ražotāju tirgus, mūzikas priekšnesumi un citas atrakcijas.

Pasākums norisināsies visas dienas garumā, un tajā aicināti piedalīties visi interesenti.

Tāpat "Lauku ceļotājs" aicina vietējās institūcijas, uzņēmējus, tirgotājus, amatniekus, mūziķus un citas organizācijas atbalstīt un piedalīties Slīteres ceļotāju dienā.

Pasākuma mērķis ir Slīteres nacionālā parka un Dundagas novada atpazīstamības un turpmākās attīstības veicināšana.

"Lauku ceļotājs" norāda, ka pasākuma ideja ir vietējo Slīteres iedzīvotāju iniciēta un organizēta ar Dundagas novada domes un Slīteres nacionālā parka administrācijas atbalstu.

Slīteres ceļotāju dienā arī prezentēs pirmo SNP ceļvedi, kur iekļauta informācija par ģeoloģiski un vēsturiski nozīmīgiem notikumiem, dabas un kultūrvēsturiskajām vērtībām, interesantiem notikumiem, maršrutu, objektu aprakstiem un cita noderīga informācija ceļotājiem, kas papildināta ar ilustrācijām. Ceļveža informācija balstīta uz vietējo iedzīvotāju stāstiem, zināšanām un pieredzi. Ceļvedis būs pieejams latviešu un angļu valodā.
 

Komentārs par rakstu: Izstrādātas vadlīnijas brīvdabas informācijas stendiem un tūrisma maršrutu marķējumiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!