Trešdiena, 19. Jūnijs, 2024
Nils, Viktors
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Sākas brauciens jaunā ūdens tūrisma maršrutā pa Daugavu

25.05.2010

Šodien "Bella Dvina" pārrobežu sadarbības projektā Baltkrievijas pilsētā Polockā startēs jauns sešu dienu nobrauciens ar smailītēm pa Daugavu,informēja Latgales reģiona attīstības aģentūras direktors Māris Bozovičs.

Nobrauciena pirmajā dienā tā dalībnieki dosies līdz Novopolockai, bet otrās dienas vakarā sasniegs Disnu. Trešajā dienā nobrauciena dalībnieki iecerējuši sasniegt Justijanovas ciemu, bet ceturtajā - apmeklēt Verhņedvinsku, Leonpoles ciemu, pa Daugavu šķērsot Baltkrievijas-Latvijas robežu un apstāties Priedupē. Divās nākamajās nobrauciena dienās tā dalībnieki apmeklēs Gandeļus un Krāslavu. Nobrauciens noslēgsies 30.maijā Daugavpils novada Slutišķu ciemā, kur dabas parka "Daugavas loki" teritorijā norisināsies starptautiskais tautas mākslas festivāls "Augšdaugava 2010".

Nobraucienā piedalīsies 20 dalībnieki no projekta partneriem, Vitebskas apgabala un Latgales pašvaldībām un tūrisma speciālistiem, Eiropas Komisijas delegācijas Baltkrievijā, kā arī žurnālisti. Maršruta kopējais garums - aptuveni 150 kilometru.

Polockā, Disnā, Verhņedvinskā un Krāslavā nobrauciena dalībniekiem paredzētas tikšanās ar masu mediju un tūrisma firmu pārstāvjiem.

Pasākuma mērķis ir pievērst Latvijas un Baltkrievijas tūristu un atpūtnieku uzmanību ūdens tūrisma iespējām Latgalē un Vitebskas apgabalā Baltkrievijā.

Jāatzīmē, ka nobrauciena posms "Verhņedvinska-Slutišķi" ir daļa no šogad projektā "Bella Dvina" izstrādātā ūdens maršruta "No ezeru labirinta - uz skaistuli Daugavu". Šis maršruts izveidots tā, ka tūristi, ceļojot ar smailītēm, var iepazīties ar ievērojamām Latgales un Vitebskas apgabala vietām.

Projekta "Bella Dvina" galvenais partneris ir Polockas pilsētas izpildkomiteja, Latvijas pusi projektā pārstāv Latgales reģiona attīstības aģentūra.

Projektā ir veikta tūrisma pakalpojumu attīstības iespēju izpēte marketinga pozicionēšanai kopējā "Bella Dvinas" tūrisma teritorijā gar Daugavu Vitebskas apgabalā un Latgalē, izstrādāta virkne tūrisma maršrutu un mārketinga materiālu. Projekta partneri kopīgi piedalījušies arī starptautiskajās tūrisma izstādēs "Balttour 2010" Rīgā un "Atpūta bez robežām 2010" Minskā. Projektā tikuši nodrošināti ieguldījumi ūdenstūrisma infrastruktūras uzlabošanā Baltkrievijā.

Projekts tiek finansēts no Interreg III A Dienvidu programmas sadarbībai starp Latviju - Lietuvu - Baltkrieviju, projekta finansējums ir 500 000 eiro (350 000 latu), projekts noslēgsies šī gada jūlijā.
 

Komentārs par rakstu: Sākas brauciens jaunā ūdens tūrisma maršrutā pa Daugavu

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!