Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Vasarā gaidāmajiem Aglonas svētkiem no valsts budžeta tiks tērēti 78 432 lati

25.05.2010

Ikgadējo Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku organizēšanai no valsts budžeta līdzekļiem šogad tiks tērēti 78 432 lati, lai gan Katoļu baznīca iepriekš bija aprēķinājusi, ka šim mērķim nepieciešami 197 315 lati.

Kā teikts šodien valdībā pieņemtā rīkojuma projekta anotācijā, Romas katoļu baznīcas Latvijā kardināls Jānis Pujats 2009.gada 10.februāra vēstulē lūdza Ministru kabinetu atzīt ikgadējos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus 2010.gadā par valsts nozīmes pasākumu un piedalīties to norises izdevumu segšanā. Svētku norises organizēšanai Katoļu baznīcas Latvijā vadība pilnvaroja reliģisko organizāciju "Aglonas bazilikas draudze".

Draudze iesniedza 2010.gada svētku sagatavošanas un norises izdevumu aprēķinu ar nepieciešamo finansējumu no valsts budžeta 197 315 latu apmērā. Rīcības komiteja, izvērtējot aprēķinus, vienojās, ka 2010.gadā notiekošo svētku organizēšanai tiks atbalstītas tās pašas tāmes pozīcijas, kas tika atbalstītas jau 2009.gadā, turklāt atbalstītās tāmes pozīcijas summas palielināšana būs pieļaujama tikai gadījumā, ja to paredzēs normatīvie akti.

Tādējādi 2010.gadā Aglonā iecerētajiem svētkiem par pamatotu ir uzskatāma valsts budžeta finansējuma piešķiršana 78 432 latu apmērā, teikts valdībā pieņemtā rīkojuma projekta anotācijā, norādot, ka 2009.gadā šim mērķim no valsts budžeta tika atvēlēti 79 029 lati.

No valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vasarā gaidāmo Aglonas svētku organizēšanai valdība šodien piešķīra 58 666 latus. Kā aģentūrai LETA skaidroja Tieslietu ministrijas (TM) preses pārstāve Laura Pakalne, vēl vairāk nekā 19 000 latu šim mērķim jau ir iekļauti TM budžetā.

Ar tā paša rīkojuma projekta apstiprināšanu valdība šodien noteica no šā gada 12.augusta līdz 15.augustam Aglonā notiekošos Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkus par valsts nozīmes pasākumu. Vienlaikus tika apstiprināts arī vasarā gaidāmo Aglonas svētku nodrošināšanas un drošības plāns.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Iekšlietu ministrijai šodien piešķirts 17 661 lats. No tiem Valsts policija saņems 14 830 latus, bet Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests - 2831 latu. Šī nauda tiks tērēta ceļu satiksmes organizēšanai, sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai, apsardzes veikšanai un ugunsdrošības un glābšanas profilaktisko pasākumu nodrošināšanai.

TM šodien piešķirti 13 323 lati atkritumu konteineru nomai un to kompleksai apkalpošanai, kā arī pārvietojamo sabiedrisko tualešu nomai.

Veselības ministrijai piešķirti 27 304 lati. No tiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests saņems 26 866 latus, bet Veselības inspekcija - 438 latus. Par šo naudu pasākuma norises vietā tiks nodrošināta un koordinēta neatliekamā medicīniskā palīdzība, nepieciešamības gadījumā - arī personu nodrošināšana ar dzeramo ūdeni un dzeramā ūdens mikrobioloģiskā un ķīmiskā izmeklēšana.

No valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Zemkopības ministrija saņems 378 latus pārskaitīšanai valsts zinātniskā institūta "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts" Latgales reģionālajai nodaļai dzeramā ūdens monitoringa izmeklējumu veikšanai.

Lai pēc iespējas mazinātu Aglonas svētku izmaksas, gatavojoties tiem, būs nepieciešams piemērot Publisko iepirkumu likumā noteiktās procedūras, proti, tiks rīkoti iepirkumu konkursi, paredz šodien valdībā pieņemtais rīkojums.

Tāpat Ministru kabinets šodien pieņēma jaunus noteikumus par kārtību, kādā tiek noteikti valsts nozīmes pasākumi starptautiskas nozīmes svētvietā Aglonā, kā arī par kārtību, kādā tiek nodrošināta šo svētku rīkošana un finansēšana. Noteikumi tiek pārizdoti, precizējot svētku finansēšanas kārtību, paredzot, ka katra Aglonas svētku norisē iesaistītā institūcija nepieciešamo finansējumu noteikto pasākumu veikšanai iekļauj kārtējā gada Finanšu ministrijai iesniedzamajā pamatotajā budžeta pieprasījumā.

Minētais regulējums aizvietos pašreizējo praksi pieprasīt papildus nepieciešamo naudu no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

"Ņemot vērā, ka svētki notiek katru gadu un papildus katru gadu ir nepieciešami finanšu līdzekļi svētku nodrošināšanai, kas tiek pieprasīti un piešķirti no Finanšu ministrijas programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", kā arī draudzes iespēju pieprasīt papildus finanšu līdzekļus pasākumiem, kas nav jānodrošina no valsts budžeta līdzekļiem, projekts precizē finansējuma piešķiršanas kārtību," teikts noteikumu anotācijā, kurā uzsvērts arī, ka šādai finansējuma pieprasīšanas kārtībai atbalstu pērn 19.maijā ir izteicis Ministru kabinets.
 

Komentārs par rakstu: Vasarā gaidāmajiem Aglonas svētkiem no valsts budžeta tiks tērēti 78 432 lati

dievs
27.07.2010 12:13:32
tik svēti, ka nelabi matas....tik vien zin kā čīkstēt un kādam naudu ubagot, bet ēd no zelta traukiem....liekuļu bars
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!