Sestdiena, 20. Jūlijs, 2024
Ramona, Ritma
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Saulkrastu dome lems par zemes iznomāšanu pirmajai mazkapitāla SIA atpūtas kompleksa veidošanai

25.05.2010

Saulkrastu novada dome rīt, 26.maijā, lems par zemes iznomāšanu pirmajai reģistrētajai mazkapitāla SIA "Sunshine" atpūtas kompleksa veidošanai.

Pašvaldība plāno uzņēmumam iznomāt 1800 kvadrātmetrus zemes Raiņa ielas galā, kāpu zonā pie jūras.
 

Saulkrastu novada domes opozīcijas deputāte Ilze Pētersone ("Jaunais laiks") uzskata, ka līgums paredzēts pārāk izdevīgs, jo zeme atrodoties ļoti izdevīgā teritorijā, bet par vienu kvadrātmetru iznomātās zemes dome mēnesī saņems tikai divus santīmus jeb 36,30 latus par visu zemes gabalu mēnesī.

Pētersone arī norādīja, ka par zemes gabala nomas tiesībām neesot izsludināts neviens konkurss, sludinājums vai cita veida informācija vietējiem uzņēmējiem.

Savukārt lēmumprojekta virzītājs Saulkrastu domes priekšsēdētāja vietnieks Normunds Līcis ("Sabiedrība citai politikai") aģentūrai LETA skaidroja, ka dome vēlas piesaistīt uzņēmējus pludmalei, bet nemaz tik daudz gribētāju neesot, tādēļ nepieciešams viņiem nākt pretī.

"Pašreizējā domes politika ir uzņēmēju piesaistīšana. Iznomājamajā zemesgabalā paredzēts ierīkot volejbola un varbūt arī strītbola laukumus, tādēļ nomas maksa ir simboliska, lai uzņēmējs varētu nodrošināt kvalitatīvāku pakalpojumu," sacīja Līcis.

"Ja pieteikumu un intereses būtu daudz, tad, protams, rīkotu konkursu. Šajā vietā citi uzņēmēji nekā nav piedāvājuši. Saulkrastu pludmale ir gara, un visi, kas pie mums ir vērsušies, ir atraduši vietu. Nav tā, ka viņi stāvētu rindā," skaidroja domnieks.

Līcis uzsvēra, ka Pētersones paustie apgalvojumi par viņa personīgajām interesēm šajā projektā un uzņēmuma lobēšanu esot pilnīgi nepamatoti un absurdi.

SIA "Sunshine" pamatkapitāls ir desmit lati, kur katrs no līdzīpašniekiem - Edgars Kalējs un Igors Voitešonoks - ieguldījuši piecus latus.

Kā iepriekš vēstīja laikraksts "Dienas Bizness", SIA "Sunshine" iecerējusi Saulkrastu pludmalē izveidot izklaides kompleksu, kurā ietilptu gan dažādu spēļu spēlēšana, gan kafejnīca, gan iespējas atpūtniekiem izīrēt pludmales krēslus, skapīšus. "Ceram reālu uzņēmējdarbību sākt jau jūnija pirmajā sestdienā vai sliktākajā gadījumā vēl pēc nedēļas," skaidroja Kalējs. Viņš norādīja, ka šajā izklaides kompleksā, visticamāk, varētu strādāt pāris cilvēku.

"Centīsimies sezonas laikā Saulkrastu pludmales servisu padarīt labāku vai vismaz tādā pašā līmenī kā Jūrmalā," uzsver Kalējs. Viņš atzīst, ka uzņēmuma īpašnieku rīcībā ir finanšu resursi, lai spētu īstenot savas ieceres.

"Šobrīd šis projekts ir vērsts uz to, kā cilvēkiem interesanti pavadīt brīvo laiku, nevis ļoti daudz nopelnīt," uzsver Voitešonoks. Viņš cer, ka meteorologu prognozes par saulainu vasaru piepildīsies, jo laiks ir galvenais šī projekta ietekmētājs. Savukārt Kalējs atzīst, ka labi rezultāti ļautu paplašināt šo biznesu citās pludmalēs.
 

Komentārs par rakstu: Saulkrastu dome lems par zemes iznomāšanu pirmajai mazkapitāla SIA atpūtas kompleksa veidošanai

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!