Piektdiena, 19. Jūlijs, 2024
Jautrīte, Kamila, Digna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

"Turkish Airlines" gatava dubultot reisu skaitu uz Rīgu

03.06.2010

Turcijas aviokompānija "Turkish Airlines" jebkurā laikā ir gatava palielināt reisu skaitu uz un no Rīgas, taču patlaban nav panākta vienošanās ar Latvijas atbildīgajām amatpersonām, Latvijas žurnālistiem Stambulā atzina aviokompānijas direktors Temels Kotils.

"Mēs esam gatavi kaut vai rīt dubultot reisu skaitu no Stambulas uz Rīgu, taču mums pateica, ka viss - pietiek," norādīja Kotils.

Patlaban "Turkish Arilines" no starptautiskās lidostas "Rīga" uz Stambulu un atpakaļ lido četras reizes nedēļā.

Rīgu, līdzīgi kā arī pārējo Eiropu, "Turkish Airlines" vērtē kā ienesīgu vietu biznesam, kur gūt labu peļņu, jo Eiropas pasažieri veido vairāk nekā ceturto daļu no kopējā pasaules aviosatiksmes industrijas apgrozījuma.

"Turkish Airlines", kas patlaban ir ceturtā lielākā aviokompānija Eiropā, nākotnē vēlas ievērojami stiprināt savas pozīcijas un kļūt par vismaz otro lielāko aviokompāniju Eiropā. Šajā stratēģijā nozīmīga vieta piešķirta arī Rīgai, ko turku lidsabiedrība redz kā vietu, kur piesaistīt pasažierus no Ziemeļvalstīm, lai tālāk tos nogādātu Dienvidu zemēs.

"Rīga ir laba vieta, kur "Turkish Airlines" savākt pasažierus," sacīja kompānijas prezidents, kurš ir pārliecināts, ka sliktu lidojumu galamērķu aviokompānijām nav, bet tām ir jāiegulda darbs, lai tos attīstītu.

Lai gan iepriekš lidsabiedrība izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka no Rīgas ar "Turkish Airlines" varēs aizlidot arī uz citām Turcijas pilsētām, ne tikai Stambulu, Kotils apgalvoja, ka "Turkish Airlines" neplāno sākt lidojumus no Rīgas uz citām Turcijas pilsētām vai pasaules valstīm.

Iepriekš "Turkish Airlines" Rīgas birojs biznesa portālam "Nozare.lv" pauda neapmierinātību ar lidostas "Rīga" piemēroto nodevu politiku, bet lidsabiedrības prezidents šonedēļ žurnālistiem uzsvēra, ka nodokļu politika esot kompānijai svarīga, taču tā neesot noteicošā biznesa attīstīšanai Rīgā.

1933.gadā dibinātās "Turkish Airlines" flotē ir 134 gaisa kuģi, kas veic lidojumus uz 119 starptautiskiem un 37 iekšzemes galamērķiem, bet šogad galamērķu skaitu iecerēts pieaudzēt līdz 168.

Saskaņā ar Kotila sniegto informāciju pērn "Turkish Airlines" visā pasaulē pārvadāja 25,1 miljonu pasažieru, bet šogad pasažieru skaitu plānots palielināt līdz 31 miljonam. Kompānijas neto peļņa pērn bijusi 357 miljoni dolāru (185 miljoni latu).
 

Komentārs par rakstu: "Turkish Airlines" gatava dubultot reisu skaitu uz Rīgu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!