Ceturtdiena, 25. Jūlijs, 2024
Jēkabs, Žaklīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Ventspilī piestās Igaunijas vēsturiskie buru kuģi

04.06.2010

Otrdien, 29.jūnijā, Ventspilī piestās piecu Igaunijas buru kuģu flote, kas mēneša garumā apciemos dažādus festivālus dažādās pilsētās Baltijas jūras piekrastē. Akcijas ietvaros buru kuģi ciemosies Vācijā, Ventspilī, Stokholmā un vairākās Igaunijas pilsētās.


Foto: Ventspils TIC

Lai varētu labāk izrādīt savus burukuģus, ceļotāji ieradīsies ar īpašu kultūras programmu. Pasaules pirmizrādes notiks buru ēnu teātrim, bet uz kuģu klājiem un ostās uzstāsies tautas muzikanti. Interesanta būs arī iespēja uz kuģu burām skatīt filmas, kas iepazīstina ar Igauniju, burāšanas tradīcijām un aktivitātēm Igaunijā. Darbosies zinātnes darbnīca un darbnīcas, kurās strādās kalēji, namdari, virvju vērpēji, tiks veidotas animācijas filmas. Amatnieki ne tikai demonstrēs savas prasmes, bet arī tirgosies. Uz kuģu klājiem tiks organizēta īpaša pieņemšana apciemoto pilsētu vadībai un preses pārstāvjiem. Tiks piedāvāti tradicionālie igauņu nacionālie ēdieni un dzērieni.

 

Akcijas „Along the Baltic Sea 2010” mērķis ir iepazīstināt ar Igaunijas vēsturiskajiem jūras un iekšzemes kuģiem, atdarinājumiem un burāšanas iespējām valstī. Mūsu ziemeļu kaimiņi vēlas izrādīt kuģus, kuri vēl tikai tiek būvēti un izstāstīt par nākotnē plānotajiem vēsturisko kuģu centriem. Tāpat igauņi vēlas aicināt kaimiņvalstu laivu īpašniekus burāt Baltijas jūrā un Igaunijas iekšējos ūdeņos, lai iepazītu Igaunijas mazākās ostas, iemēģinātu tikko atvērto ūdens ceļu, kas ļauj laivām no Baltijas jūras nokļūt Peipusa ezerā, kā arī burāt pa 600 km garo iekšzemes burāšanas ceļu, kas jūs aizvedīs uz otru lielāko Igaunijas pilsētu – Tartu. Vienlaikus tā ir lieliska iespēja iepazīstināt ar Igaunijas piekrastes festivāliem, kultūras pasākumiem, muzejiem un citiem tūristu piesaistes objektiem un sagatavoties Igaunijas – Somijas vēsturisko buru laivu kultūras braucienam, kas notiks 2011. gada vasarā ES projekta ietvaros.
 

Komentārs par rakstu: Ventspilī piestās Igaunijas vēsturiskie buru kuģi

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!