Trešdiena, 22. Maijs, 2024
Emīlija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pavasara plūdos cietušais kempings "Nabīte" pilnībā tiks sakārtots līdz Jāņiem

06.06.2010

Pavasara plūdos cietušais kempings "Nabīte" Kuldīgas novada Padures pagastā ir gandrīz pilnībā sakārtots. Vēl palikuši vairāki darbi, kas tiks pabeigti līdz Jāņiem, taču kempings jau tagad ir gatavs uzņemt atpūtniekus, informēja kempinga īpašniece Inese Burdīgina

Savesta kartībā pavasarī applūdusī kempinga servisa ēka un vasaras kafejnīca. Sešas kempinga mājiņas, kas plūdu laikā sasvērušās peldēja ūdenī, tagad ir pārvietotas uz citu, augstāku vietu, lai izvairītos no to atkārtotas applūšanas. Burdīgina gan spriež, ka tikpat lielu vai vēl lielāku plūdu gadījumā arī jaunajā vietā mājiņas no ūdens nebūs pilnībā pasargātas. Ap Jāņiem mājiņas būs gatavas uzņemt apmeklētājus.

Burdīgina neatklāj, cik lielus zaudējumus plūdi kempingam nodarījuši un cik liela ir saņemtā apdrošināšanas nauda.

Līdz šim laika apstākļi nav bijuši tūrismam labvēlīgi, atklāja Burdīgina. Vairākas pieteiktās atpūtnieku grupas ar teltīm aukstā un lietainā laika dēļ pārdomājušas un nav apmetušās kempingā. Tikai šonedēļ kempingā uzslietas pirmās teltis.

Jau ziņots, ka martā, strauji ceļoties ūdens līmenim blakus esošajā Nabas ezerā, applūda vairākas kempinga ēkas.

No pamatiem noskalotas un slīpi sasvērušās, ūdenī peldēja vairākas kempinga mājiņas, bija applūdusi kempinga servisa ēka, vasaras kafejnīca un dzīvojamā māja, tāpēc saimnieki bija pārcēlušies uz viesu namu, kuram applūšana nedraudēja.

Kempinga īpašnieki bija nostiprinājuši inventāru, lai to neaiznestu ūdens straumes.

Ūdens līmeņa celšanās Nabas ezerā bija saistīta ar ledus sablīvējumu Ventā pie Zlēkām. Ūdens līmenis vienu brīdi turpināja celties pa četriem centimetriem desmit minūtēs.

"Mēs esam neapskaužamā situācijā," martā sacīja kempinga īpašnieks Andis Burdīgins, piebilstot, ka tādus plūdus šajā apkaimē viņš piedzīvojot pirmo reizi.

Komentārs par rakstu: Pavasara plūdos cietušais kempings "Nabīte" pilnībā tiks sakārtots līdz Jāņiem

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!