Otrdiena, 21. Maijs, 2024
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Pedvālē atklās radošo sezonu „Akmens. Krāsa”

10.06.2010

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzejs aicina uz jaunās radošās sezonas „Akmens. Krāsa” atklāšanu 11. jūnijā plkst. 17.00.


Foto: Talsu novada TIC

Gatavojoties jaunajai sezonai, Pedvāles parkā izveidotas jaunas brīvdabas mākslas objektu izstādes. Skatītājiem būs iespējams izstaigāt arī jaunus maršrutus parka teritorijā, jo topošie mākslas darbi ir izvietoti vietās, kas līdz šim pastaigu takās netika iekļautas. Brīvdabas ekspozīciju papildinās vairāk kā piecpadsmit jauni latviešu un ārzemju mākslinieku veidoti vides mākslas objekti un skulptūras. Darbi ir veidoti, izmantojot Pedvāles ainavu gan kā brīvdabas izstāžu telpu, gan arī kā radošo ideju un tēmu iedvesmotāju. Jaunā sezona „Akmens. Krāsa” turpina akmens tēlainu izpēti, kurai jau vairākus gadus veltīta Pedvāles radošā darbība.
Sezonas atklāšanas programmā skatītāji tiks iepazīstināti ar vairākiem radošajiem jaunumiem Pedvāles parkā.
Sadarbībā ar Talsu Novada muzeju tapusi vides mākslas objektu izstāde „Pedvāles krūmos”, kuras ideja radusies, iedvesmojoties no Talsu Krūmu grupas mākslinieku radošajām aktivitātēm. Darbi radīti simpozija laikā maija mēnesī, izmantojot Pedvāles parka ainavisko situāciju un saistot idejas arī ar sezonas radošo tēmu – akmens un krāsa. Ekspozīciju veidojuši Andris Biezbārdis, Uldis Balga, Dainis Kārkluvalks, Guna Millersone, Līga Žimante, Pauls Jaunzems, Jānis Kupčs, Māris Grosbahs, Laura Feldberga un Ojārs Feldbergs.
Ar Nīderlandes Karalistes vēstniecības atbalstu Pedvāles skulptūru ekspozīciju papildinās nīderlandiešu mākslinieka Krisa Petersona (Kriss Peterson) granīta skulptūra „Saistošais īpašums”.
Jauna pastaigu taka Pedvāles parkā tiks atklāta ar Buffalo Valsts koledžas un Austrumu Karolīnas universitātes (ASV) pasniedzēju un studentu vides mākslas objektu izstādi „Akmens. Krāsa. Atbilde”. Amerikāņu mākslinieku darbi veidoti kā atbilde un atsaukšanās Pedvāles ainavas izaicinājumam. Mākslinieki galvenokārt izmantojuši vienkāršus, dabā atrodamus materiālus – koku stumbrus, zarus, zemi, akmeņus – un rūpīgi piemērojuši savus darbus ainavas vizuālajai situācijai.
Pedvāles krodziņā „Dāre” būs apskatāma Lauras Pīgoznes gleznu izstāde „Zemes tīrīšana”.
Mākslinieks Ojārs Feldbergs aicinās piedalīties performancē „Vjetnamas, Taizemes, Izraēlas akmens sēklu stādīšana”, tādejādi turpinot akmeņu audzēšanas tradīciju Pedvāles eksperimentālajā akmeņu stādījumu laukā.
„Akmens. Krāsa” jaunā brīvdabas objektu izstāde Pedvāles būs apskatāma līdz sezonas noslēgumam oktobrī.
Ar cieņu,
Laura Feldberga

Informācijai:
Ojārs Feldbergs, tel. 29133374
 

Komentārs par rakstu: Pedvālē atklās radošo sezonu „Akmens. Krāsa”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!